Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

SAWO 2022. Bezpieczeństwo wpisane w DNA

25-27 kwietnia 2022 r. w Poznaniu odbyły się najważniejsze targi przeznaczone dla branży BHP ‒ Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO.

Kompleksowa ekspozycja, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły do Poznania na targi SAWO 2022 ponad 14 600 zwiedzających. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, a sale, w których odbywały się konferencje, były wypełnione po brzegi słuchaczami z branży. Tegoroczne spotkanie było platformą do wymiany doświadczeń praktyków oraz będzie miało realny wpływ na budowanie bezpieczeństwa pracowników w naszym kraju.

– Siłą targów SAWO jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii i trendów dla branży ochrony pracy. Testowanie produktów, możliwość zobaczenia innowacyjnych rozwiązań, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki targów SAWO nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie – mówi Marcin Gorynia, dyrektor targów SAWO.

SAWO 2022 – dzień pierwszy

Targi SAWO 2022 rozpoczęły się 25 kwietnia. Uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2022 dokonał wiceprezes Zarządu Grupy MTP – Filip Bittner.

– Dziś każdy z nas może działać na rzecz bezpieczeństwa. Stąd hasło targów SAWO – Razem dla bezpieczeństwa. I jeśli spojrzymy na liczby, to słowo „razem” nabiera dużego znaczenia –175 wystawców, 5000 m2 powierzchni, pawilony 3 i 3A. To największe i najważniejsze wydarzenie w naszym kraju, które służy promocji ochrony życia i zdrowia w środowisku pracy. Cel to podnoszenie jakości pracy i bezpieczeństwa z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. SAWO to nie tylko wystawa, to również miejsce wymiany doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa pracy; ergonomii; ratownictwa; ochrony przeciwpożarowej i innych pokrewnych zagadnień – mówił podczas otwarcia targów Filip Bittner, wiceprezes Grupy MTP.

Następnie na scenie wystąpił Marcin Stanecki – Dyrektor Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, który odczytał list od Pani Minister Marleny Maląg. Po nim głos zabrał Pan Jarosław Leśniewski – Zastępca Głównego Inspektora Pracy.

Konferencja o czynnikach zagrożeń zawodowych

Na zwiedzających, profesjonalistów z branży szeroko rozumianego bezpieczeństwa, już pierwszego dnia czekało mnóstwo atrakcji – a to przecież dopiero pierwszy dzień targów! Behapowców zainteresowała konferencja organizowana w tandemie: PIP + CIOP-PIB „Obciążenie fizyczne, stres, hałas, wirusy – czynniki zagrożeń zawodowych i przyczyny niezdolności do pracy”. Wydarzenie to było skierowane do wszystkich osób zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy, zainteresowanych aktualnymi informacjami przygotowanymi przez ekspertów i instytucje kształtujące politykę bezpieczeństwa pracy na poziomie krajowym. Bieżąca tematyka przyciągnęła do Poznania ogromną liczbę słuchaczy, którzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się wystąpieniom specjalistów CIOP-PIB; Państwowej Inspekcji Pracy; Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu.

Z kolei specjaliści, którym bliska jest dziedzina kultury bezpieczeństwa, mogli wziąć udział w prelekcjach Step2Safety oraz Safety Media. Podczas nich omówiono zagadnienia związane z rozwojem pojęcia kultura bezpieczeństwa oraz zarządzaniem i oceną ryzyka zawodowego.

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.