Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Rozstrzygnięto etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

W Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach 23 lutego 2023 r. odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Do X edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” w roku szkolnym 2022/2023 zgłosiło się 21 szkół z województwa śląskiego. Szkoły w grudniu 2022 r. przeprowadziły etap szkolny konkursu, a także wyłoniły po dwóch reprezentantów do zmagań na szczeblu regionalnym.

Uczniowie podczas rywalizacji rozwiązywali test z wiedzy obejmującej przepisy prawnej ochrony pracy, w tym przepisy dotyczące bhp, legalności zatrudnienia, jak również innej pracy zarobkowej, ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków stron stosunku pracy.

Laureaci konkursu

Po przeprowadzonej dogrywce Okręgowa Komisja Konkursowa wyłoniła troje laureatów. Zwyciężczynią konkursu została Monika Jurczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce. Drugie miejsce zajął Kacper Furnari z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego w Bielsku-Białej. Trzecie miejsce przypadło Patrycji Wieczorek z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach.

Małgorzata Jędrzejczyk, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach ds. Prawnych podziękowała uczniom i opiekunom za udział w konkursie, doskonałe przygotowanie i chęć poznawania prawa pracy i zasad bhp. „Ta wiedza, którą tutaj się wykazaliście, jest przydatna nie tylko do udziału w konkursie i zdobycia nagród. To dla was ogromny kapitał na początek drogi zawodowej, która niebawem przed wami. Kontrole inspektorów pracy potwierdzają, że młodzi ludzie rozpoczynający pracę są najbardziej narażeni na wypadki przy pracy. Są także często ofiarami nieprawidłowo stosowanych przez pracodawców przepisów prawa pracy. Macie ogromną szansę tego uniknąć. Dzięki pracy włożonej w przygotowanie do konkursu zdobyliście wiedzę, która znajdzie zastosowanie w życiu zawodowym. Gratuluję zwycięzcom, życzę powodzenia podczas dalszej rywalizacji i oczywiście sukcesu” – mówiła Małgorzata Jędrzejczyk podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu.

Zwycięzcy będą reprezentowali województwo śląskie podczas etapu centralnego w Warszawie.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy skierowany jest do szkół uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Przeznaczony jest dla uczniów powyżej 15 roku życia ze szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej ochrony pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Źródło: Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

Przeczytaj również: Szkolenie w ramach programu prewencyjnego „Zdobądź Dyplom PIP”

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.