Posłowie zapoznali się z programem PIP

Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej na posiedzeniu 14 grudnia 2021 r. w gmachu parlamentu przyjęła informację Głównego Inspektora Pracy o programie działania Państwowej Inspekcji Pracy w roku 2022 oraz na lata 2022-2024, zaprezentowanym wcześniej Radzie Ochrony Pracy. Posłowie zapoznali się z programem PIP.

Zarys i skalę planowanej aktywności Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2022, a także lata następne przybliżyła posłom Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy. Podkreśliła, że program jest efektem wnikliwej analizy doświadczeń inspekcji pracy z działalności kontrolnej i prewencyjnej z lat poprzednich, głosów partnerów społecznych oraz sygnałów wielu środowisk zaangażowanych w szeroko pojętą ochronę pracy. Dokument jest także odpowiedzią na wyzwania, jakie rzuca dzisiejsza pandemiczna rzeczywistość i zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze.

Przeczytaj także: Odzież trudnopalna dla strażaków. Parametry i wymagania

- Ze względu na ograniczone środki i zasoby ludzkie, jakimi dysponuje Państwowa Inspekcja Pracy, nasze plany zostały określone w taki sposób, aby do maksimum wykorzystać potencjał inspektorów do realizacji ustawowych obowiązków – stwierdziła szefowa Państwowej Inspekcji Pracy.

Szczegóły programu Państwowej Inspekcji Pracy przedstawił w obszernej prezentacji zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski.

Posiedzeniu związanym z programem PIP, przeprowadzonym w aktualnym reżimie sanitarnym, przewodniczył poseł Janusz Śniadek

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.