Poparzenie w zakładzie mleczarskim

W zakładzie mleczarskim doszło do poparzenia pracownika. Jakie były przyczyny techniczne i organizacyjne wypadku przy pracy?

Z artykułu dowiesz się:

  • jak wyglądały okoliczności wypadku, do którego doszło w zakładzie przemysłu mleczarskiego,
  • jakie były ustalenia inspektora Państwowej Inspekcji Pracy w związku ze zdarzeniem,
  • jakie były przyczyny techniczne i organizacyjne zaistniałego wypadku.

W 2022 roku w zakładzie przemysłu mleczarskiego z terenu woj. warmińsko-mazurskiego doszło do ciężkiego poparzenia pracownika gorącym roztworem alkalicznym podczas mycia zbiornika wykorzystywanego przy produkcji masła. Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy, który badał zdarzenie, stwierdził, że przyczyny wypadku to m.in. brak prysznica bezpieczeństwa w pomieszczeniu, w którym poszkodowany przygotowywał roztwory myjące, oraz brak automatycznego pomiaru temperatury podgrzewanego płynu i systemu odcięcia pary. Czym było spowodowane poparzenie?

Okoliczności wypadku

Poszkodowany (wiek: 38 lat) był zatrudniony w zakładzie od 9 lat, ale na stanowisku operatora urządzeń w dziale masłowni pracował od 3 miesięcy. Odbył wymagane szkolenia w dziedzinie BHP i badania lekarskie. Do wypa...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.