art. sponsorowany

Ochrona dłoni związana z chemikaliami

Ochrona dłoni ma kluczowe znaczenie. Oparzenia chemiczne, zapalenia i podrażnienia skóry, a nawet zatrucia to stałe i wszechobecne zagrożenia związane z pracą.

W sektorze budowlanym występuje wiele substancji chemicznych, takich jak: rozpuszczalniki, detergenty, lakiery, kwasy lub chociażby cement, które muszą być chronione przez pracownika. Dlatego ochrona dłoni ma istotne znaczenie. Stosowanie rękawic ochronnych nie może jednak zastąpić rozwiązań inżynieryjnych, których celem będzie unikanie kontaktu produktów chemicznych ze skórą.

Niektóre punkty o kluczowym znaczeniu:

  • żaden materiał nie jest stale odporny na produkty chemiczne,
  • żaden materiał nie jest odporny na wszystkie produkty chemiczne.

Wytrzymałość chemiczna rękawic zależy w dużej mierze od relacji produkt chemiczny – materiał rękawicy.

W chwili obecnej istnieje ponad 100 000 substancji chemicznych opatrzonych numerem identyfikacyjnym CAS (czyli sklasyfikowanych przez amerykańską organizację Chemical Abstracts Service jako substancje niebezpieczne).

MAPA Professional oferuje szeroką gamę rękawic ochronnych produkowanych z różnych polimerów, które gwarantują ochronę i zabezpieczenie dostosowane do poszczególnych zagrożeń i sytuacji.

Wyniki testów chemicznych oraz różne wskaźniki klasyfikacji chemicznej nie mogą być jedynymi czynnikami stosowanymi podczas wyboru rękawicy. Warunki użytkowania; czas kontaktu z produktem chemicznym; jego stężenie; temperatura; częstotliwość użytkowania rękawic oraz warunki konserwacji mają wpływ na wydajność rękawicy. Wszystkie te czynniki muszą być brane pod uwagę podczas doboru odpowiedniej rękawicy.

Prosimy skorzystać z naszej bazy danych, którą stale aktualizujemy, i pobrać tabele wytrzymałości chemicznej wszystkich naszych rękawic. Jest ona dostępna pod adresem: www.mapa-pro.pl.

Zalecenia MAPA: wskaźniki stosowane do pomiaru wydajności

W celu określenia wydajności elastomerów i tworzyw sztucznych stosowanych do produkcji naszych rękawic wykonujemy testy, które pozwalają określić zachowanie tych materiałów w kontakcie z różnymi rodzajami produktów chemicznych. MAPA Professional bierze pod uwagę poszczególne cechy produktów chemicznych, aby określić wydajność różnych rodzajów rękawic i ułatwić klientom podjęcie odpowiedniej decyzji.

Wszystkie testy są przeprowadzane zgodnie z wymaganiami normy EN 374:

Test penetracyjny

Test ten przeprowadza się zgodnie z normą EN ISO 374-2:2019. Pozwala określić, czy rękawica jest odporna na działanie substancji chemicznych. Do przeprowadzenia tego testu wykorzystuje się metody nieszczelności powietrznej i nieszczelności wodnej. Metoda nieszczelności powietrznej: rękawica jest wypełniana powietrzem, a następnie zanurzana w pojemniku z wodą. Rękawica spełnia oczekiwania, jeśli nie wydostają się z niej pęcherzyki powietrza. Metoda nieszczelności wodnej: rękawica jest napełniana wodą i jeśli nie wyciekną z niej żadne krople wody, test jest zaliczony.

Reklama
Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.