MPK Pure Home po roku w pandemii

Iwona Chodupska przybliża wpływ pandemii na funkcjonowanie firmy MPK Pure Home sp. z o.o., w której zajmuje stanowisko Dyrektor Operacyjnej.

W Polsce już od niemal roku funkcjonujemy w rzeczywistości zmienionej przez pandemię COVID. W przypadku MPK Pure Home – jako firmy, której pracownicy operacyjni są w stałym kontakcie z wieloma osobami – pierwszy lockdown wymusił wiele proceduralnych zmian w codziennym funkcjonowaniu.

Priorytetem było i pozostaje zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Chcąc do minimum zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem w trakcie pracy, wszystkich naszych pracowników wyposażyliśmy w środki ochrony. Od początku pandemii sprawdzamy też, czy osoby wyjeżdżające do pracy w terenie posiadają przygotowane dla nich, niezbędne zabezpieczenia: maski, rękawice ochronne oraz środki dezynfekujące.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zarządzanie motywacją pracowników

By podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników biurowych, wprowadziliśmy kontrolę temperatury osób, które wchodzą na teren firmy i jej oddziałów. Dodatkowo prowadzimy cykliczne odkażanie pomieszczeń biurowych i innych miejsc, w których przebywają pracownicy. Wprowadziliśmy dokładną i szczegółową dezynfekcję samochodów ekip zbierających odpady po zakończeniu pracy. W szczycie pandemii wstrzymano tzw. poranne odprawy wszystkich pracowników, a zadania rozdziela się zdalnie lub w ramach stałych zespołów. Ograniczamy liczbę osób przebywających w danym miejscu, dlatego pracownicy przychodzą do pracy sukcesywnie, a następnie sukcesywnie podejmują obowiązki służbowe.

W efekcie, przypadki nieobecności związane z COVID były nieliczne. Najczęściej wynikały z obowiązkowej kwarantanny nakład...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.