Reklama

Relacja ze szkolenia Stowarzyszenia DAFA – „BHP – Zabezpieczenia zbiorowe”

Dążąc do zapewnienia poprawnego pod względem bezpieczeństwa wykonywania prac na budowach, Stowarzyszenie DAFA zorganizowało w dniach 24-25 marca we Wrocławiu szkolenie z zakresu BHP, poświęcone propagowaniu wytycznych „Zabezpieczenia zbiorowe”.

W szkoleniu „BHP – Zabezpieczenia zbiorowe” wzięło udział 40 osób – głównie firmy realizujące wielkopowierzchniowe inwestycje w zakresie dachów płaskich i fasad, które na co dzień spotykają się z ryzykiem pracy na wysokości.

W wykładach uczestniczyli goście honorowi z Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu – Pan Andrzej Pogórski, Zastępca OIP we Wrocławiu ds. nadzoru oraz Pan Jarosław Głowacki, Nadinspektor OIP we Wrocławiu.

Szkolenie było efektem połączenia sił Stowarzyszenia DAFA z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, stąd wśród prelegentów znaleźli się reprezentanci inicjatywy – Pan Michał Wasilewski oraz Pan Sebastian Lewiński.

Współpraca obu organizacji nie jest przypadkowa – łączy je wspólny cel jakim jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa i kultury BHP na budowach.

Takie też było założenie tego wydarzenia – uświadomienie niebezpieczeństw i przygotowanie do wdrożenia standardów bezpieczeństwa w codziennej pracy.

Przebieg szkolenia

Krótkie słowa powitania do słuchaczy skierowali Prezes DAFA – Pan Piotr O. Korycki oraz Pani Katarzyna Wiktorska, Dyrektor Biura.

Szkolenie rozpoczął Pan Jarosław Głowacki. Podzielił się ze słuchaczami doświadczeniami z kontroli inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie zabezpieczeń zbiorowych pracujących na wysokości.

Kolejny blok szkoleniowy wypełnił temat omówiony przez Pana Michała Wasilewskiego dotyczący zastosowania wytycznych zabezpieczeń zbiorowych.

Dalsza część prezentacji, którą przedstawił Pan Sebastian Lewiński została poświęcona kwestii transportu, montażu i wymagań technicznych związanych z zabezpieczeniami zbiorowymi.

Prelegent poruszył zakres technicznych możliwości wykorzystania opracowanych przez Porozumienie wytycznych zabezpieczeń zbiorowych w planowaniu i organizowaniu bezpiecznej pracy. Przybliżył zawartość merytoryczną opracowań oraz zadeklarował otwartość na nowe pomysły oraz rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa wykonywanych prac.

Spore zainteresowanie słuchaczy i pytania płynące z sali dowiodły, że przepisy BHP znajdują się wśród priorytetów członków DAFA na budowach.

W drugiej części spotkania swoje firmy i rozwiązania zaprezentowali jego sponsorzy: Alpinex, ArcelorMittal, Blachy Pruszyński, Sundoor oraz Vilpe.

Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać w gronie członków DAFA i wspólnie spędzić czas. Wieczorna kolacja przy dźwiękach harfy była miłym akcentem integrującym na zakończenie dnia.

Podsumowując, szkolenie dostarczyło uczestnikom konkretnej dawki wartościowych informacji, których wdrożenie w życie pozwoli zapobiec ryzykom i wypadkom na budowach. Liczne przykłady dały możliwość lepiej zrozumieć tematykę i zarekomendować najlepsze rozwiązania w zakresie zabezpieczeń. DAFA pozostaje zatem orędownikiem zasad bezpieczeństwa i popularyzatorem poprawnych standardów w tym zakresie.

Organizatorzy

Stowarzyszenie DAFA reprezentuje i promuje najwyższe standardy technologiczne dla nowoczesnego budownictwa dachów płaskich, zielonych i fasad. Określa wytyczne i wydaje publikacje techniczne, wpływając na bezpieczeństwo funkcjonowania całej branży. Skupia ponad 120 członków: najbardziej rzetelnych wykonawców dachów płaskich i fasad, producentów i dostawców, rzeczoznawców, architektów i projektantów

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie jest inicjatywą generalnych wykonawców. Misją Porozumienia jest ograniczenie liczby wypadków na budowach poprzez propagowanie kultury bezpieczeństwa; uświadamianie niebezpieczeństw związanych z pracą na budowie oraz zapobieganie ryzykom i wypadkom. Celem współpracy jest wdrażanie standardów bezpieczeństwa, w tym wprowadzanie systemowych rozwiązań z dziedziny BHP oraz działalność edukacyjno-szkoleniowa.

Ideę szkolenia wsparła patronatem Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Źródło: Stowarzyszenie DAFA

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Galeria

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.