Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

Targi ITM Industry Europe odbyły się w dniach 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ich integralną częścią był Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

Od godzin rannych tłumnie uczestnicy gromadzili się na konferencji Państwowej Inspekcji Pracy i Urzędu Dozoru Technicznego pt.: Kwalifikacje zawodowe filarem bezpieczeństwa. Pod lupę zostały wzięte przed ekspertów dodatkowe uprawnienia kwalifikacyjne do obsługi maszyn i urządzeń w świetle ostatnich zmian w prawie. Temat jest wyjątkowo aktualny, ponieważ nowe Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych, weszło w życie 1 czerwca br. Jak podkreślali eksperci, główne zmiany dotyczą przede wszystkim wzorów wniosku: o egzamin, o przedłużenie uprawnień, o egzamin w formie papierowej i elektronicznej.

O tym, że zawsze najważniejszy powinien być człowiek jako punkt odniesienia strategii bezpieczeństwa firmy przekonywał Jarosław Filipczak z Safety Group J&J w specjalnie wydzielonej strefie konferencyjnej w pawilonie 6 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Blok konferencyjny Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle obfitował w zagadnienia z dziedziny psychologii. To ona często ma kluczowe znaczenie przy planach wprowadzania zmian kultury bezpieczeństwa.

Salonowi towarzyszył także „FIRE DAY- Zostań bohaterem w swojej firmie” czyli przeciwpożarowe szkolenie zorganizowane przez firmę Safety Group J&J na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Mimo iście upalnych temperatur eksperci używali trenażera gaśniczego oraz nowoczesnego sprzętu. Dzięki zastosowaniu „żywego” ognia uczestnicy mogli również szkolić się w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Fire Day oraz konferencje towarzyszyły Salonowi Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle do czwartku.

Przeczytaj relację z targów.

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.