Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Targi ExpoWELDING już w październiku w Katowicach

Ma zastosowanie w wielu dziedzinach – od budownictwa, przez przemysł motoryzacyjny, po górnictwo i sektor morski. Spawalnictwo. W drugiej połowie października Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się, za sprawą 8. edycji targów ExpoWELDING (18-20.10.2022), jego krajową stolicą. To jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń poświęconych spawalnictwu w Polsce, którego marka wykracza poza granice naszego kraju.

Udział w imprezie potwierdziło do tej pory blisko 100 wystawców – czołowe polskie i zagraniczne firmy, działające w sektorze spawalnictwa, jak również w branżach pokrewnych. Trwa rejestracja uczestników (możliwa poprzez stronę: www.expowelding.pl), a w gronie gości targów znajdą się przedstawiciele przemysłu hutniczego, górniczego, stoczniowego, budowlanego, kolejowego, energetycznego, automotive czy spożywczego. Wśród firm prezentujących swoją ofertę podczas ExpoWELDING są m.in.: Bart, Bosch, Cloos Polska, IGM Robotersysteme, Kemppi, Migatronic, Multimet, Pemamek, Perun, Sap-Weld, Technika Spawalnicza, Valk Welding, Veltech, Voestalpine Böhler Welding. Wystawcy zaprezentują szeroką gamę specjalistycznych rozwiązań – roboty i sprzęt spawalniczy, narzędzia oraz elektronarzędzia, urządzenia do spawania łukowego, elementy złączne, elektrody, a także instalacje ochronne i sanitarne, m.in. systemy odpylania procesowego.

– Nowoczesne technologie w spawalnictwie, zrobotyzowane i zautomatyzowane systemy spawalnicze dla przemysłu, rozwiązania, a także produkty podnoszące bezpieczeństwo pracowników, jednym zdaniem międzynarodowe grono wystawców, liderów branży, prezentujących to co w spawalnictwie najlepsze. Tak zapowiada się ExpoWELDING w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jestem przekonana, że oferta wystawiennicza będzie interesująca dla osób zawodowo związanych z tym sektorem, niezależenie czy reprezentują mały czy wielki biznes – mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWELDING. – Spawalnictwo jest dziedziną z której usług korzysta wiele branż, takich jak sektor motoryzacyjny, hutniczy, stalowy i górniczy. Atutem wydarzenia jest to, że wiele z przedsiębiorstw zlokalizowanych jest w naszym regionie. Bogaty program, uzupełniony o prestiżową konferencję, organizowaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicza – Instytut Spawalnictwa oraz inne wydarzenia sprawiają, że obecność w MCK w dniach 18-20 października to niemalże obowiązek – dodaje.

Strefa Welding Zone

W czasie targów warto zarezerwować czas na odwiedzenie strefy Welding Zone. To przestrzeń, w której odbywać się będą rozmowy z przedstawicielami branży. Organizatorzy zapraszają do współpracy firmy, które będą bliżej prezentować swoje produkty czy też innowacyjne rozwiązania spawalnicze.

– W formule zwięzłych case studies, wzbogaconych o multimedia, liderzy branży zaprezentują procesy spawalnicze wykorzystujące najnowsze urządzenia, narzędzia, a także rozwiązania, w tym zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, automaty czy oprogramowanie – wyjaśnia Wioletta Błońska-Dudek.

Nagrody

W trakcie targów wręczone zostaną również wyróżnienia The Best of Welding, których intencją jest docenienia najlepszych rozwiązań w branży. Organizatorzy zakończyli już przyjmowanie zgłoszeń. Trwa ocena wniosków, a w skład jury wchodzą eksperci, managerowie, a także przedstawiciele instytucji branżowych. Pięć najlepszych technologii, urządzeń, osprzętu lub materiałów poznamy podczas gali zaplanowanej na 19 października, w drugim dniu ExpoWELDING. Tego dnia zaplanowano także Forum Stali Nierdzewnych organizowane przez Focus Nierdzewne, unikatowe wydarzenie uważane za jedno z najciekawszych i najważniejszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych.

Galeria

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.