Reklama
Subskrypcja behapowcy.com
art. sponsorowany

5 rzeczy, które warto wiedzieć o zapewniającej bezpieczeństwo odzieży ochronnej CWS

Przepisy BHP stanowią filar bezpieczeństwa w każdej firmie. Dotyczy to przede wszystkim tych branż, w których ryzyko wypadku przy pracy jest szczególnie wysokie, zaś szkody – niezwykle dotkliwe. Jak głosi ostatni raport Głównego Urzędu Statystycznego, ich liczba w Polsce wciąż utrzymuje się na zatrważająco wysokim poziomie – w samym tylko 2022 roku liczba poszkodowanych osiągnęła 2022 osoby, z czego aż 365 osób ucierpiało w wypadkach ciężkich, skutkujących utratą życia lub zdrowia.

Inwestując w wynajem odzieży roboczej i ochronnej CWS, pracodawca zyskuje realny wpływ i ma szansę znacząco obniżyć tę niechlubne statystyki. Oto kilka sposobów, w jakie firma CWS zapewnia bezpieczeństwo pracownikom wielu branż i profesji w ponad 150 krajach świata.

Widzialność w wersji pro

W odzieży o wysokiej widzialności CWS możesz być spokojny o własne bezpieczeństwo i w pełni skoncentrować się na wykonywanych obowiązkach. Aby obniżyć skalę wypadków w pracy, firma CWS stworzyła linię całorocznej odzieży ostrzegawczej Pro Line HighVis, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zastosowany materiał fluorescencyjny gwarantuje widoczność w ciągu dnia, zaś pasy odblaskowe odpowiadają za zwiększenie widoczności o wschodzie i zachodzie słońca oraz w ciemności. 

Bezpieczna planeta

Na liście mocnych stron kolekcji Pro Line HighVis znajduje się także ekologiczne tworzywo, czyli naturalne włókna bawełny, pozyskiwane w sposób zrównoważony i posiadające certyfikat Fairtrade. W ten sposób CWS dba o bezpieczeństwo w wymiarze globalnym, myśląc o przyszłości, chroniąc przyrodę oraz przyczyniając się do zmniejszenia śladu węglowego i wodnego. W odzieży Pro Line HighVis zastosowano także opatentowaną, mikroporowatą membranę GORE-TEX, która charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością pary wodnej, zapewniając jednocześnie wiatro – i wodoodporność odzieży. Dzięki wstawkom ze sterczu, odzież nie ogranicza ruchów, zapewnia swobodę i zwiększa poczucie bezpieczeństwa mierzących się na co dzień z wielkim ryzykiem pracowników wielu branż polskiego przemysłu.

Nie pali się!

Odzież ochronna CWS stworzona z myślą o spawaczach wyprzedza konkurencję m.in. w kategorii komfortu użytkowania i niespotykanej lekkości. Kolekcja Alpha Welding 2 to wytrzymała, spawalnicza odzież ochronna, wykonana z trudnopalnej bawełny i poliestru, z wykończeniem antystatycznym i odblaskowymi paskami zapewniającymi lepszą widzialność. Powstała ona na bazie satynowej tkaniny o dużej zawartości bawełny, co zapewnia oddychalność, ale jednocześnie chroni przez wysoce niebezpiecznymi rozpryskami ciekłego metalu. Tkanina, z której powstaje odzież Alpha Welding 2 zapobiega również rozprzestrzenianiu się płomieni oraz – dzięki zastosowaniu pasów odblaskowych – zapewnia spawaczom wysoką widzialność nawet w zaciemnionych obszarach.

Miękka, a zarazem antypoślizgowa tkanina waży jedynie 450 g/m2, co czyni ją wytrzymałą i niezwykle lekką, a więc nie powodującą niepotrzebnego obciążania użytkownika. Oto powody, dla których Arkadiusz Baran z firmy Stalatube powierzył bezpieczeństwo swoich pracowników firmie CWS: „Wybraliśmy odzież Alpha Welding 2, bo sprawdza się w naszym zakładzie. Według korzystających z niej pracowników, odzież jest lekka i przewiewna. Co ważne, mogliśmy dobrać ubrania do wymiarów każdego pracownika, nawet tego najwyższego. Jest to szczególnie ważne w przypadku odzieży spawalniczej, w której za krótkie nogawki spodni powodują, że pracownik nie jest odpowiednio chroniony przed rozpryskami ciekłego metalu” – dodaje Arkadiusz Baran.

Wynajmuj i dbaj o bezpieczeństwo pracowników

Niezwykle ważny w kontekście bezpieczeństwa jest aspekt serwisowania odzieży. Własnoręczne naprawy lub nieodpowiednie pranie odzieży w domu przez pracownika w najlepszym wypadku generują dodatkowe koszty, w najgorszym – mogą zwiększyć ryzyko wypadku w miejscu pracy. CWS od 124 lat jest wiodącym dostawcą usług tekstylnych. Dzięki kompleksowej usłudze wynajmu klient otrzymuje dostosowaną do stanowiska pracy i wymiarów pracownika odzież, którą w przypadku zabrudzeń firma odbiera i pierze zgodnie z określonymi standardami i procesami. Dodatkowo, dokonuje jej skrupulatnego przeglądu technicznego i ewentualnych napraw, by finalnie dostarczyć czystą i gotową do użytku odzież ochronną lub roboczą. Dzięki wszechstronnej obsłudze klient zyskuje pewność, że produkt zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ jest sprawdzany pod kątem liczby cykli pralniczych zalecanych przez producenta, tak by zachował swoje wszystkie funkcje ochronne.

CWS wysoko mierzy

Firma CWS stawia sobie bardzo wysoko poprzeczkę zarówno w kontekście jakości odzieży, jak i zapewniania bezpieczeństwa swoim klientom. Warto pamiętać, że poza zmniejszeniem ryzyka urazów i konsekwencji zdrowotnych, inwestycja w wynajem odzieży ochronnej CWS może pozytywnie wpłynąć na morale i produktywność kadry pracowniczej. Pracownicy, którzy czują się bezpieczni i chronieni w swoim miejscu pracy, są bardziej zmotywowani i zaangażowani, co prowadzi do zwiększenia wydajności i zadowolenia z pracy. Pracodawca, który traktuje priorytetowo bezpieczeństwo pracowników, buduje jednocześnie reputację odpowiedzialnej i troskliwej firmy, co może być znaczącym atutem w przyciąganiu klientów i potencjalnych pracowników, ceniących sobie odpowiedzialne praktyki biznesowe.

Źródło: CWS

Przeczytaj również: Klasyfikacja oraz dobór odzieży ochronnej

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.