Ciężki wypadek w ubojni drobiu

Jak doszło do wypadku w zakładzie uboju drobiu i rozbioru mięsa, w wyniku którego pracownik doznał poważnego urazu dłoni? Jakie były przyczyny zdarzenia?

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie były okoliczności wypadku w ubojni drobiu,
  • jaki był stan techniczny maszyny, przy obsłudze której doszło do wypadku,
  • jakie były przyczyny techniczne, organizacyjne i ludzkie wypadku przy pracy.

W 2021 roku w zakładzie z terenu woj. warmińsko-mazurskiego, prowadzącym działalność w zakresie uboju drobiu i rozbioru mięsa doszło do ciężkiego wypadku przy pracy cudzoziemca – obywatela Kuby. Pracownik doznał urazu skalpacyjnego (uszkodzenie miękkich tkanek i odsłonięcie kości) prawej dłoni podczas obsługi maszyny do oddzielania mięsa. Jak wynika z ustaleń inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, który badał zdarzenie, poszkodowany postępował niezgodnie z instrukcją obsługi maszyny, która była dostępna tylko w języku polskim. Również szkolenie pracownika w zakresie bezpiecznej obsługi maszyny przeprowadzono tylko w języku polskim, którego poszkodowany, jak ustalono, nie rozumiał. Ponadto maszyna nie była w pełni sprawna. Ciężki wypadek w wyniku którego doszło do urazu dłoni pracownika - jak do niego doszło?

Okoliczności wypadku

W dniu zdarzenia poszkodowany (wiek: 52 lata) pracował na pierwszej zmianie. Do je...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.