Wytyczne dla organizatorów targów w czasie pandemii

Ministerstwo Rozwoju z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów targów w dobie koronawirusa. Celem wdrażanych procedur jest minimalizowanie ryzyka zakażenia uczestników, pracowników oraz dostawców.

Wytyczne dla organizatorów targów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce zostały podzielone na cztery części. Celem wdrażanych zasad jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wszystkich uczestników targów oraz pracowników obsługujących wydarzenia, ograniczenie liczby osób przebywających na terenie targów w danym przedziale czasowym, kompleksowe działanie dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemicznego. Poniżej prezentujemy wytyczne dla organizatorów targów.

Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników/osób świadczących usługi na targach

  1. Pracownik, który mógł narazić się na zakażenie SARS-CoV-2 poza miejscem świadczenia usług powinien oczywiście, telefonicznie zgłosić to pracodawcy. Powiadomić stację epidemiologiczną, do czasu badania i decyzji winien się wstrzymać od uczestniczenia w targach.
  2. Wprowadzenie codziennych procedur przeprowadzania i dokumentowania wywiadu epidemiologicznego, w szczególności o braku wstępowania objawów chorobowych u pracownika/osoby świadczącej usługi oraz o braku kontaktu z osobą, która miała widoczne objawy chorobowe lub była narażona na kontakt z osobą zakażoną.
  3. Spotkania i narady wewnętrzne powinny być przeprowadzane przy otwartych oknach lub drzwiach. Z zachowaniem odległości co najmniej 2 metrów odległości pomiędzy osobami.
  4. Zapewnienie środków ochrony osobistej dla pracowników/osób świadczących usługi (maseczki, rękawice jednorazowe) i preparatów do dezynfekcji rąk.

Zapewnienie ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.