Wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych

Ministerstwo Rozwoju z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń i konferencji w trakcie epidemii SARS-CoV-2.

Przygotowanie szkoleń bądź konferencji w dobie koronawirusa jest dużym wyzwaniem, dlatego też Ministerstwo Rozwoju wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń i konferencji w czasie pandemii.

Zapewnienie bezpieczeństwa - wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych/wydarzeń

  1. Dostosowanie liczby uczestników do obowiązujących przepisów.
  2. Należy bezwzględnie przestrzegać ograniczeń i kontrolować liczbę osób przebywających na terenie wydarzenia.
  3. Do momentu pełnego przywrócenia ruchu granicznego realizuje się wyłącznie wydarzenia/spotkania krajowe.
  4. Należy zapewnić w miejscu realizacji spotkania/wydarzenia odpowiednią liczbę dozowników z płynem do dezynfekcji. W szczególności przy częściach wspólnych.
  5. Należy zapewnić regularne czyszczenie powierzchni wspólnych. Przede wszystkim chodzi o: toalety, windy, klamki, poręcze, blaty, oparcia krzeseł, włączniki świateł, przyciski, uchwyty. A także innych, często dotykanych powierzchni.
  6. Należy utrzymywać w pomieszczeniach dobrą wentylację. Powinno się często je wietrzyć. Niewątpliwie należy kompleksowo myć/sprzątać przy wykorzystaniu odpowiednich środków czyszczących miejsca realizacji wydarzenia/spotkania zarówno przed jego rozpoczęciem, jak i po jego zakończeniu.
  7. Zorganizowanie stref wejścia/wyjścia na teren realizacji wydarzenia/spotkania zgodnie z poniższymi zaleceniami:
    • W widocznym miejscu przed wejściem na teren spotkania/wydarzenia powinna być umieszczona instrukcja dot. mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.