Wytyczne dla organizacji pracy biurowej

Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny opublikowało wytyczne dla organizacji pracy biurowej w trakcie pandemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Coraz więcej pracowników wraca do biur po długim okresie pracy zdalnej. O czym powinien pamiętać pracodawca, by zapewnić osobom zatrudnionym bezpieczny powrót do pracy? Prezentujemy Państwu wytyczne dla organizacji pracy biurowej w dobie koronawirusa publikowane przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny.

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom

  1. Pracownicy powinni zostać poinstruowani, że w przypadku wystąpienia objawów sugerujących zakażenie SARS-CoV-2 albo choroby zakaźnej nie powinni przychodzić do pracy. Powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem w celu uzyskania teleporady medycznej, oddziałem zakaźnym. A w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112.
  2. Zapewnienie pracownikom zachowania bezpiecznej 1,5 metrowej odległości.
  3. Spotkania i narady wewnętrzne, a także spotkania z kontrahentami, jeśli są niezbędne, powinny trwać możliwie krótko. Powinny odbywać się przy otwartych oknach lub drzwiach. Należy zachować, bezpieczny dystans między pracownikiem i klientem/kontrahentem, wynoszący min 2 m.
  4. Zapewnienie pracownikom środków ochrony osobistej (maseczki, rękawice jednorazowe) lub preparaty do dezynfekcji rąk.
  5. Konieczność codziennej dezynfekcji powierzchni wspólnych, a także telefonów/krótkofalówek (i innych środków komunikacji zdalnej)/domofonów/cyferblatów (np. w mikrofalówce, ekspresie do kawy).
  6. Zwiększanie świadomości dotyczącej postępowania w trakcie epidemii. Przede wszystkim w zakresie regularnego mycia i dezynfekcji rąk przed przystąpieniem do pracy, przed spożywaniem posiłku, przed i po skorzystaniu z toalet...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.