Wyposażenie i środki ochronne przy przewozie towarów niebezpiecznych

Przewóz towarów niebezpiecznych należy przygotować zgodnie z przepisami zawartymi w Umowie ADR. Przybliżamy, jakie wyposażenie i środki ochronne powinny znaleźć się w jednostce transportowej podczas przewozu tego typu towarów.

Przewóz towarów niebezpiecznych, ze względu na swój charakter i zagrożenia przez nie stwarzane, wiąże się z koniecznością przygotowania go zgodnie z przepisami regulującymi tę problematykę. Biorąc pod uwagę ten fakt oraz bezpieczeństwo osób uczestniczących w danym łańcuchu transportowym, należy skutecznie przypominać o tym, jakie wyposażenie i środki ochronne powinny znajdować się w jednostce transportowej podczas realizacji przewozów chemii nieco bardziej niebezpiecznej, stwarzającej zagrożenie dla życia, zdrowia, bezpieczeństwa mienia i środowiska.

Wielu przedsiębiorców wybiera gotowe rozwiązanie w tym zakresie i decyduje się na zakup tzw. „skrzynki ADR”, w której znajduje się określone wyposażenie. Zawartość zestawu oprócz elementów, które muszą znajdować się w nim obowiązkowo, można dowolnie uzupełniać elementami dodatkowymi. Z tego rozwiązania korzysta wielu producentów. Niemniej niezależnie od mnogości dodatkowych elementów należy zadbać o to, aby wyposażenie obowiązkowe, którego wymaga Umowa ADR, było kompletne. Nie da się również niestety ukryć, że wiele elementów w gotowych „skrzynkach ADR” charakteryzuje się wątpliwą jakością. Warto jest więc kompletować całe wyposażenie w taki sposób, aby rzeczywiście spełniło swoją funkcję przy prowadzeniu działań ogólnych i/lub ratowniczych w sytuacji wystąpienia incydentu lub wypadku.

Wyposażenie w celu ochrony ogólnej i indywidualnej

...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.