Wypadki w zakładach produkcyjnych

W artykule dokonano analizy trzech wypadków, które miały miejsce w trakcie wykonywania prac w zakładach produkcyjnych. Brak odpowiedniego przeszkolenia pracowników, a także nieznajomość instrukcji obsługi danej maszyny były głównymi przyczynami ich zajścia.

wypadki-w-zakladach-produkcyjnych-iStockFot. iStock

Wypadki przy pracy w przetwórstwie przemysłowym stanowią, wg danych GUS za rok 2018, 34% wszystkich zdarzeń wypadkowych w polskiej gospodarce. Jeżeli chodzi natomiast o wypadki ze skutkami ciężkimi, to blisko połowa z nich ma miejsce w zakładach produkcyjnych. W niniejszym artykule opisano cztery wypadki w zakładach przemysłowych różnych branż. W ich wyniku poszkodowani ponieśli śmierć lub doznali ciężkich obrażeń ciała. Zdarzenia te badali inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy.

Śmiertelny wypadek przy obsłudze linii do produkcji kartonów

W marcu 2015 r. w zakładzie produkującym opakowania z papieru i tektury doszło do śmiertelnego wypadku przy pracy. Poszkodowana obsługiwała maszynę do sztancowania (wykrawania), funkcjonującą w linii do profilowania kartonów. Do śmiertelnego wypadku doszło, kiedy głowa pracownicy w pewnym momencie znalazła się miedzy stołem roboczym a stołem wykrojnika. Maszyna wykonała wtedy ruch roboczy, co ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.