art. sponsorowany

Praca w przestrzeniach ograniczonych i zamkniętych – poznaj produkty Tractel

Całkowicie lub częściowo zamknięte przestrzenie, trudno dostępne, często z ograniczonym wejściem i cyrkulacją powietrza – nawet w takich warunkach, dzięki gamie produktów Tractel, praca może przebiegać bezpiecznie i komfortowo.

Oferta Tractel do pracy w ograniczonych przestrzeniach obejmuje urządzenia asekuracyjno-ewakuacyjne, środki ochrony indywidualnej (uprzęże linki, urządzenia samohamowne) oraz sprzęt do podnoszenia i manipulowania ładunkiem.

Nowość na rynku! Davitrac – żurawik do włazów i wejść do ograniczonych przestrzeni

Pierwszy w ofercie Tractel żurawik do włazów i wejść do ograniczonych przestrzeni Davitrac to idealne rozwiązanie w takich branżach jak: gazociągi, wodociągi, kanalizacje czy inżynieria. Świetnie sprawdza się podczas asekurowania i ewakuowania techników podczas ich pracy oraz zabezpiecza przed upadkiem z wysokości.

Davitrac to 3 cechy, które czynią to urządzenie wyjątkowym na rynku:

  1. Poprawa bezpieczeństwa – jednym urządzeniem umożliwiamy asekurację i ewakuację.
  2. Intuicyjna obsługa – urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze i intuicyjne w montażu i demontażu.
  3. Optymalizacja czasu pracy – prosta obsługa i kompaktowe wymiary sprawiają, że żurawik

Davitrac można szybko i bez problemów transportować, dzięki czemu oszczędzamy czas związany z przygotowaniem miejsca do pracy i przemieszczaniem się.

Davitrac to kompletne rozwiązanie do bezpiecznej pracy w podwieszeniu oraz pionowego podnoszenia osób i materiałów w ograniczonej przestrzeni. To mobilne i efektywne rozwiązanie, które spełnia wiele standardów oraz norm, m.in.: normę EN 795-A/B:2012 (punkt kotwiczenia), EN 1496 (wyciągarka ratownicza), CEN/TS 16415:2013 (zatrzymanie upadku dla 2 użytkowników o wadze 150 kg każdy) oraz dyrektywę maszynową 2006/42/CE (podnoszenie ładunków).

Tracpode – jedyny taki na rynku trójnóg ratowniczy

Trójnóg Tracpode™ jest ruchomym punktem kotwiczenia przeznaczonym do pracy w ograniczonych przestrzeniach, przenoszenia ładunków i prowadzenia akcji ratunkowych.

To jedyny statyw na rynku dopuszczony do stosowania przez dwóch użytkowników, z których każdy waży do 150 kg, a także jedyny tymczasowy punkt kotwiczenia zatwierdzony przez organ regulacyjny jako urządzenie, do którego można przypiąć systemy do zatrzymywania upadku, podnoszenia ładunków i prowadzenia akcji ratunkowych!

Może być używany jako punkt kotwiczenia z możliwością podnoszenia maksymalnego ciężaru do 500 kg, pod warunkiem spięcia taśmą wzmacniającą trzech nóg stojaka. Tracpode™ jest wykonany z lekkiego aluminium, dzięki czemu może być składany i łatwo transportowany w większości pojazdów.

Z myślą o bezpieczeństwie pracowników Tractel opracował również szeroką gamę środków ochrony indywidualnej. Tractel® jest pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek pełną gamę uprzęży certyfikowanych do 150 kg z linkami bezpieczeństwa, a także systemami zapięcia.

Pełną gamę produktów do pracy w ograniczonych przestrzeniach znajdziesz na stronie https://www.tractel.com/pl, dzwoniąc pod numer 22 616 42 44 oraz u dystrybutorów marki w całej Polsce.

Przeczytaj również: Podział czynników środowiska pracy

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.