Śmiertelny wypadek w fermie drobiu

W województwie warmińsko-mazurskim doszło do śmiertelnego wypadku w fermie drobiu. Mężczyzna został przejechany przez wózek widłowy. Jakie przyczyny wypadku ustalił Inspektor PIP?

W gospodarstwie – fermie drobiu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginęła osoba wykonująca pracę na podstawie umowy o dzieło. Do wypadku doszło w wyniku przejechania poszkodowanego przez cofający w nieoświetlonym kurniku wózek widłowy. Wózek, jak ustalił inspektor Państwowej Inspekcji Pracy badający zdarzenie, nie posiadał sygnalizacji cofania. Z kolei ofiara nie nosiła kamizelki odblaskowej. Do wypadku przyczyniła się także zła organizacja prac wykonywanych przez pracowników z dwóch rożnych podmiotów.

Okoliczności wypadku w fermie drobiu

Co kilka tygodni w fermie odbywało się opróżnianie kurników połączone z załadunkiem na środki transportu, a także wywiezieniem drobiu do ubojni. Operacja taka trwała około 3 dni i na ten czas na fermę przyjeżdżali pracownicy sekcji załadunku z firmy skupującej drób.

Przebieg opróżniania kurnika

Opróżnianie kurnika odbywa się w następujący sposób. Do wewnątrz budynku wjeżdża kombajn do zbioru kurczaków. Następuje rozłożenie dwóch bocznych skrzydeł przedniej głowicy składającej się z taśmociągów (pasów) łapiących kurczaki. Po złapaniu na pas załadowczy kurczaki podawane są do tzw. „tunelu”, który transportuje je bezpośrednio do kontenerów. Kontenery znajdują się na specjalnej przyczepie, tzw. „karuzeli”, podczepionej do kombajnu. Na każdej „karuzeli” znajdują się 3 kontenery. Po napełnieniu kontenera „karuzela” obraca go tak, aby mógł zostać zabrany przez podjeżdżający z tyłu wózek widłowy. Zan...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.