„Promotor BHP” nr 9/2024
Tematem numeru w „Promotorze BHP” 9/24 są zagrożenia elementami ruchomymi i luźnymi, ostrymi oraz wystającymi w miejscu pracy. W numerze 9/24 można znaleźć również artykuły o: ocenie ryzyka zawodowego na stanowisku montera nadajników na urządzeniach energetycznych, promieniowaniu elektromagnetycznym w ochronie zdrowia, wypadku przy produkcji mięsa, wypadku podczas pracy przy linii średniego napięcia, metodologii HOP.
Czasopismo „Promotor BHP” nr 9/2024 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne >>
Temat numeru
Zagrożenia elementami ruchomymi i luźnymi, ostrymi oraz wystającymi w miejscu pracy. Dobór typów osłon
Fizyczny kontakt pracownika z ruchomymi elementami maszyn może prowadzić do urazów. Jak poprzez zastosowanie urządzeń ochronnych zwiększyć bezpieczeństwo na stanowiskach pracy?
Ocena ryzyka
Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku montera nadajników na urządzeniach energetycznych
Monter nadajników na urządzeniach energetycznych wykonuje pracę na wysokości w pobliżu linii energetycznych. Z jakimi zagrożeniami spotyka się na swoim stanowisku pracy?
Bezpieczeństwo pracy
Pola i promieniowanie elektromagnetyczne w ochronie zdrowia
W służbie zdrowia do przeprowadzania badań i zabiegów medycznych wykorzystuje się promieniowanie elektromagnetyczne. Jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników zatrudnionych na stanowiskach, na których występują pola elektromagnetyczne?
Kobiety w BHP
Chciałabym budować kulturę bezpieczeństwa opartą na rozmowach i wzajemnym zrozumieniu. Rozmowa z Dominiką Powierzą
Dominika Powierza, specjalistka ds. BHP i inspektor ppoż. w firmach produkcyjnych oraz właścicielka firmy szkoleniowej BHP & DOME, wzięła udział w kolejnej rozmowie z cyklu „Kobiety w BHP”. Jak wygląda jej codzienna praca?
Analiza wypadku
Wypadek przy produkcji mięsa
W zakładzie przetwórstwa mięsnego doszło do ciężkiego wypadku, w wyniku którego pracownik stracił rękę. Jakie były jego przyczyny?
Aspekty pracy biegłego sądowego
Praca w pobliżu linii średniego napięcia przyczyną wypadku przy pracy
W 2012 roku doszło do wypadku podczas prac leśnych związanych z wycinką drzew i krzewów. Jeden z pracowników zmarł na skutek porażenia prądem. Jak doszło do zdarzenia?
Głos z branży
Czy metodologia Human & Organizational Performance (HOP) pomaga w kształtowaniu kultury bezpieczeństwa?
Czy idea HOP jest kompleksowa i praktyczna i czy wdrożenie jej założeń w zakładach pracy ma wpływ na kształtowanie kultury bezpieczeństwa?
Wolisz wydanie papierowe? Przejdź do naszego sklepu i zamów prenumeratę