„Promotor BHP” nr 9/2022

Głównym tematem wydania czasopisma „Promotor BHP” nr 9/2022 jest bezpieczna obróbka metali. W numerze można znaleźć również artykuły o: ocenie ryzyka zawodowego pracownika produkcji podpodeszw do obuwia, przewozie towarów niebezpiecznych transportem lotniczym, bezpiecznej eksploatacji suwnic, zabezpieczeniu strefy zagrożenia gazowego, zmęczeniu.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 9/2022 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Nowoczesne środki ochrony przy obróbce metali

Jakie środki ochrony powinny być stosowane przez pracownika podczas obróbki metali? W artykule wyróżniamy nie tylko tradycyjne, ale również nowoczesne rozwiązania.

Marek Złoto

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego pracownika produkcji podpodeszw do obuwia

Pracownik wykonujący podeszwy do obuwia jest narażony na promieniowanie. Jak wygląda ocena ryzyka zawodowego w przypadku tego stanowiska?

Justyna Romanowska

Bezpieczeństwo pracy

Przewóz towarów niebezpiecznych w transporcie lotniczym

Transport lotniczy staje się coraz bardziej popularny, również w sytuacjach, kiedy należy przetransportować w określone miejsce towary niebezpieczne. Jak należy zadbać o bezpieczeństwo tego typu przewozu?

Karolina Kołdys

Bezpieczna eksploatacja suwnic. Warunki techniczne

Suwnica to dźwignica pracująca w ruchu przerywanym, złożona z przemieszczającej się po torach konstrukcji nośnej i poruszającej się po niej wciągarki lub wciągnika. Służy do przemieszczania ładunków w pionie i poziomie w przestrzeni ograniczonej wysokością podnoszenia, skrajnymi położeniami toru jazdy wciągarki lub wciągnika oraz suwnicy.

Robert Prasuła

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.