„Promotor BHP” nr 7-8/2022

Głównym tematem wydania czasopisma „Promotor BHP” nr 7-8/2022 jest praca na wysokości. W numerze można znaleźć również artykuły o: ryzyku zawodowym operatora młyna tworzyw sztucznych, ocenie stanu technicznego urządzeń transportu bliskiego, komputerowym wspomaganiu oceny obciążeń statycznych, urazach dłoni, środkach ochrony w budownictwie, rękawicach roboczych i ochronnych.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 7-8/2022 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia podczas wykonywania prac na wysokości w budownictwie

W artykule przedstawiono przyczyny wypadków w budownictwie z uwzględnieniem wypadków na wysokości, scharakteryzowano wymagania prawne i przepisy wykonawcze oraz zaproponowano etapy i czynności bezpiecznej realizacji procesu prac budowlanych wykonywanych na wysokości.

Jerzy Obolewicz

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego operatora młyna tworzyw sztucznych

Praca operatora młyna tworzyw sztucznych odbywa się w hali produkcyjnej. W omawianej ocenie ryzyka zawodowego stanowisko pracy prezentuje pewne uchybienia. Jakie zagrożenia występują podczas wykonywania pracy?

Justyna Romanowska

Bezpieczeństwo pracy

Kolejne etapy oceny stanu technicznego UTB

Artykuł stanowi kolejną część cyklu o urządzeniach transportu bliskiego. Omówiono w nim etapy oceny stanu technicznego ustrojów nośnych. 

Tomasz Borth, Krzysztof Dębski, Wojciech Czapla, Zbigniew Pilarz

Ergonomia

Komputerowe wspomaganie oceny obciążeń statycznych na stanowisku mechanika samochodowego

Praca mechanika wiąże się z regularnym występowaniem obciążeń statycznych. W omówionym przypadku wyniki z programu 3D SSPP umożliwiły ocenę obciążeń. Na ich podstawie wprowadzenie rozwiązań zmniejszających poziom obciążeń statycznych podczas wykonywania pracy mechanika.

dr inż. Jolanta Ignac-Nowicka

Analiza wypadku

Urazy dłoni w zakładach przemysłu mięsnego

Praca w zakładach przemysłu mięsnego wymaga zachowania szczególnej ostrożności. W omawianych przypadkach pracownicy zlekceważyli zagrożenie, w wyniku czego doznali urazu kończyn górnych.

Jacek Żerański

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.