„Promotor BHP” nr 6/2021

Głównym tematem czasopisma „Promotor BHP” nr 6/2021 są najważniejsze przepisy BHP na hali produkcyjnej. W najnowszym numerze można również znaleźć artykuły na temat: zagrożeń w pracy epidemiologa, bezpieczeństwa na drogach transportowych w magazynie, konstrukcji i doboru środków ochrony oczu i twarzy do zagrożeń chemicznych i pyłowych, wewnętrznego programu bezpieczeństwa w DANONE, zmian w zakresie ubezpieczenia wypadkowego.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 6/2021 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Najważniejsze przepisy BHP na hali produkcyjnej

Zakłady produkcyjne są źródłem wielu zagrożeń. Znajdują się tam urządzenia i maszyny stanowiące realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracowników. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa osobom zatrudnionym.

Justyna Romanowska

Ocena ryzyka

Zagrożenia w pracy epidemiologa

Praca epidemiologa wiąże się w szczególności z ogromną odpowiedzialnością i wymaga niemałej odwagi. Przybliżamy zagrożenia, z jakimi na co dzień może mieć do czynienia epidemiolog, a także jakie są podstawowe obowiązki pracodawcy w miejscu narażonym na szkodliwe czynniki biologiczne.

Józef Witczak

Bezpieczeństwo pracy

Bezpieczeństwo na drogach transportowych w magazynie

Na określenie zasad bezpieczeństwa w magazynach wpływa nie tylko jego wielkość, rodzaj składowanego towaru czy wykorzystywany sprzęt, ale też poprawnie określone drogi transportowe i ścieżki dla pieszych. Jakimi przepisami należy kierować się przy organizowaniu dróg w magazynie?

Łukasz Pieczonka

Zagrożenia i zabezpieczenia w pracach na wysokości – cz. II

Czym należy się kierować przy wyborze indywidualnego sprzętu zabezpieczającego pracowników? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w drugiej części artykułu na temat bezpiecznej pracy na wysokości. Dowiesz się także, jakie są skutki zagrożeń podczas prac budowlanych.

Jolanta Ignac-Nowicka

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.