„Promotor BHP” nr 3/2021

Głównym tematem czasopisma „Promotor BHP” nr 3/2021 jest ATEX. W najnowszym numerze można również znaleźć artykuły na temat: praktycznego podejścia do prac spawalniczych, ergonomicznej pracy stomatologa, konserwacji odzieży ochronnej i roboczej, prawidłowego użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego, szkoleń BHP w wirtualnym świecie, zagrożeń na stanowisku pracownika stacji paliw.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 3/2021 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Zagrożenia wybuchem i pożarem pochodzące od pyłów przemysłowych

Nowoczesny przemysł nie może istnieć bez stosowania palnych i wybuchowych substancji. Substancje te podlegają obostrzeniom, wynikającym m.in. z tzw. dyrektywy ATEX. Kiedy dochodzi do wybuchu i pożaru? Jak ograniczyć ich występowanie?

Marek Złoto

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego pracownika stacji paliw

Pracownik stacji paliw wykonuje pracę o charakterze handlowo-usługowym. Oczywistym zagrożeniem występującym na jego stanowisku pracy są substancje chemiczne w postaci paliw płynnych. Na co powinien zwrócić uwagę pracodawca, by zapewnić pracownikowi bezpieczne miejsce pracy?

mgr inż. Justyna Romanowska

Środki ochrony indywidualnej

Konserwacja odzieży roboczej i ochronnej

Odzież robocza i ochronna ma za zadanie chronić pracownika podczas pracy przed działaniem czynników szkodliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia oraz zabezpieczać przed ewentualnymi urazami ciała. A jak powinna wyglądać jej konserwacja?

mgr inż. Elżbieta Domaszewicz

PRZEGLĄD ODZIEŻY OCHRONNEJ I ROBOCZEJ

Ergonomia

Ergonomia w stomatologii

Stomatolodzy należą do grupy szczególnie narażonej na obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego. Wpływają na to m.in. zły system pracy oraz niepełne wykorzystywanie narzędzi specjalistycznych. Jak zatem poprawić ich sytuację zdrowotną w tym zakresie?

dr Zbigniew W. Jóźwiak

Analiza wypadku

Ciężki wypadek kierowcy wózka widłowego

W maju ubiegłego roku doszło do poważnego wypadku operatora wózka widłowego. Pracownik został przygnieciony przez pojazd. Według ustaleń inspektora PIP poszkodowany nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, co było niezgodne z instrukcją.

Jacek Żerański

Pierwsza pomoc

AED. Większa szansa na przeżycie

Nagłe zatrzymanie akcji serca jest obecnie najczęstszą przyczyną zgonu. Ofiarami padają nie tylko osoby starsze. Urządzeniem, które wychodzi naprzeciw potrzebie jak najszybszej defibrylacji w sytuacji nagłych zatrzymań krążenia, jest automatyczny defibrylator zewnętrzny.

mgr Wojciech Urban

Galeria

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.