„Promotor BHP” nr 11-12/2021

Głównym tematem najnowszego wydania „Promotora BHP” jest BHP zimą. W numerze 11-12 można również znaleźć artykuły o: wózkach jezdniowych z napędem silnikowym, przewozie towarów niebezpiecznych w transporcie morskim, zastosowaniu metody ROSA, kryzysie psychicznym.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 11-12/2021 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Praca w trudnych warunkach atmosferycznych w budownictwie

Budowlane stanowiska pracy w większości usytuowane są na zewnątrz. Jak zapewnić odpowiednie warunki pracy na budowie zimą i przygotować dokumentację prawną na roboty zimowe?

Jerzy Obolewicz

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego operatora łamacza

Praca na stanowisku operatora łamacza wiąże się z występowaniem różnorodnych zagrożeń dla pracownika. Istotne jest, by tego typu stanowisko pracy zostało przez pracodawcę odpowiednio dostosowane, biorąc pod uwagę ryzyko zawodowe.

Justyna Romanowska

Bezpieczeństwo pracy

Wózki jezdniowe z napędem silnikowym. Zmiany w przepisach

Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii wprowadziło zmiany w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. Jakie zmiany nastąpiły w związku z nowelizacją?

Katarzyna Ignaczak, Krzysztof Dębski

Metody badań i pomiarów czynników szkodliwych na stanowiskach pracy. Wytyczne dotyczące wyposażenia pomiarowego – cz. I

Do czynników szkodliwych występujących w miejscach pracy można zaliczyć np. hałas czy drgania mechaniczne. Sprawdzamy, jakie są wytyczne dotyczące wyposażenia pomiarowego stosowanego w badaniach i pomiarach tego typu czynników szkodliwych.

Arkadiusz Kostorz

Bezpieczeństwo przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie morskim

Transport morski umożliwia przewóz towarów niebezpiecznych. Zasady obejmujące ten typ transportu są zawarte w odpowiednich konwencjach i kodeksach.

Karolina Kołdys

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.