„Promotor BHP” nr 10/2022

Głównym tematem czasopisma „Promotor BHP” nr 10/2022 jest BHP w spawalnictwie. W numerze 10/2022 można znaleźć również artykuły o: ocenie i redukcji ryzyka zawodowego na stanowisku szlifierza, szczególnych uprawnieniach pracowników niepełnosprawnych, śmiertelnym wypadku w żwirowni, obowiązkach pracodawcy w zakresie BHP odnośnie pracowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie, zmęczeniu.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 10/2022 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Wymagania BHP przy pracach spawalniczych. Lista kontrolna

Prace spawalnicze zaliczają się do prac szczególnie niebezpiecznych. W artykule zostały zawarte listy kontrolne związane z wymaganiami BHP w zakresie pomieszczeń, wyposażenia, użytych materiałów oraz wykonywanych prac na stanowisku spawacza.

Jan Maciejewski

Ocena ryzyka

Ocena i redukcja ryzyka zawodowego na stanowisku szlifierza metodą Risk Score

Głównym zadaniem operatora szlifierki jest obróbka powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych elementu w celu uzyskania wymaganego kształtu. Jak wygląda ocena ryzyka metodą Risk Score na tym stanowisku pracy?

Jolanta Ignac-Nowicka

Bezpieczeństwo pracy

Metody badań i pomiarów czynników szkodliwych na stanowiskach pracy. Wytyczne dotyczące wyposażenia pomiarowego – cz. II

W drugiej części artykułu przedstawiono wymagania dotyczące wyposażenia pomiarowego stosowanego podczas badań czynników szkodliwych i uciążliwych, które występują na stanowiskach pracy.

Arkadiusz Kostorz

Pracownicy z niepełnosprawnością. Szczególne uprawnienia w pracy

Pracownikom z orzeczoną niepełnosprawnością w miejscu pracy przysługują szczególne uprawnienia. Ile może wynosić ich czas pracy oraz jakie przysługują im dodatkowe zwolnienia?

Małgorzata Paszkowska

Kobiety w BHP

My, specjaliści z branży BHP, stoimy na straży bezpieczeństwa. Rozmowa z Martą Zalesińską

Marta Zalesińska, specjalistka ds. BHP, inspektorka ochrony przeciwpożarowej, założycielka profilu „BHP w szpilkach” na Instagramie, zgodziła się wziąć udział w cyklu „Kobiety w BHP” i odpowiedzieć na kilka pytań redakcji „Promotora BHP”.

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.