„Promotor BHP” nr 10/2021

Głównym tematem czasopisma „Promotor BHP” nr 10/2021 jest ocena ryzyka zawodowego w produkcji prefabrykatów. W numerze październikowym można również znaleźć artykuły o: bezpieczeństwie podczas produkcji i obróbki metalu oraz w strefach zagrożonych wybuchem, początkach służby BHP w Rzeczypospolitej Polskiej oraz polityce innogy Stoen Operator w zakresie BHP.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 10/2021 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Ocena ryzyka zawodowego pracownika produkcji prefabrykatów

Prefabrykaty to najczęściej gotowe elementy budowlane, które są łączone z innymi elementami w celu uzyskania całości. W omawianym przypadku produkowany jest prefabrykat betonowy wraz ze zbrojeniem. Z jakimi zagrożeniami może spotkać się pracownik?

Justyna Romanowska

Ocena ryzyka

Bezpieczeństwo przy zagrożeniach podczas produkcji i obróbki metalu

Każda wykonywana praca wiąże się z występowaniem różnych zagrożeń. Jednym z takich obszarów jest obróbka metali. Pracodawca cały czas musi monitorować ryzyko, a do tego niezbędna jest rzetelna ocena ryzyka.

Łukasz Pieczonka

Bezpieczeństwo pracy

Bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem

Słowo ATEX pochodzi z języka francuskiego i jest akronimem określenia Atmosphères Explosibles, czyli atmosfera wybuchowa. Przybliżamy systemowe podejście do zapewnienia bezpieczeństwa przeciwwybuchowego oraz różnice między ATEX 2014/34/WE a ATEX 1999/92/WE.

Dorota Bałachowska, Remigiusz Pustkowski

Bezpieczeństwo obsługi robota spawalniczego

Rozwój technologiczny przyczynił się do częściowego zastąpienia spawacza robotem. Jakie musi spełnić warunki osoba ubiegająca się o stanowisko operatora robotów spawalniczych? Z jakimi zagrożeniami może mieć do czynienia w codziennej pracy?

Krystian Cholewa

Środki ochrony indywidualnej

Odzież robocza na zimę. Jaką włókninę ocieplającą wybrać?

Użycie dobrej włókniny ocieplającej daje gwarancję komfortu i poczucia ciepła pracownikom w okresie jesienno-zimowym. Znanym na rynku rozwiązaniem jest włóknina Thinsulate, która zapewnia użytkownikowi suchość i ciepłotę niezależnie od aktywności ruchowej i wykonywanej pracy.

Piotr Głowski

Dobre praktyki

Polityka innogy Stoen Operator w zakresie BHP

O bezpiecznych warunkach pracy w innogy Stoen Operator Małgorzacie Wołoch-Lach opowiadają Tomasz Żuraw, Dyrektor pionu Usług Sieciowych oraz Andrzej Czarnowski, Senior Menadżer ds. BHP i Ochrony Środowiska.

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.