„Promotor BHP” nr 1-2/2021

Głównym tematem czasopisma „Promotor BHP” nr 1-2/2021 są środki ochronne przy przewozie towarów niebezpiecznych. W nowym wydaniu można również przeczytać o: ocenie ryzyka zawodowego przy produkcji chemii myjącej, wpływie zaburzeń i niedoboru snu na efektywność pracy, pracy zdalnej pracownika przebywającego na kwarantannie, bezpieczeństwie przy budowie silosów. Ponadto numer został wzbogacony o wydanie katalogowe.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 1-2/2021 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Wyposażenie i środki ochronne przy przewozie towarów niebezpiecznych

Przewóz towarów niebezpiecznych należy przygotować zgodnie z przepisami zawartymi w Umowie ADR. Przybliżamy, jakie wyposażenie przeciwpożarowe oraz wyposażenie dla ochrony ogólnej i indywidualnej powinno znaleźć się w jednostce transportowej podczas przewozu tego typu towarów.

mgr Karolina Kołdys

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego przy produkcji chemii myjącej

Dlaczego przyczynami tak wielu wypadków przy pracy są lekceważenie obowiązujących zasad i nieprawidłowe zachowanie pracownika? W artykule omawiamy wypadek na hali produkcyjnej, podczas którego pracownik doznał poparzenia twarzy. Czy można było go uniknąć?

mgr inż. Justyna Romanowska (Staszczyk)

Bezpieczeństwo pracy

Wpływ zaburzeń i niedoboru snu na efektywność pracy i ryzyko zawodowe

Zmęczenie i nieodpowiednia ilość snu mogą być problemem dla większości pracowników. Z badań wynika, że 13% urazów w miejscu pracy można przypisać zmęczeniu. Jakie są pierwsze objawy niedoboru snu? Jak to może wpływać na efektywność naszej pracy oraz ryzyko zawodowe?

mgr inż. Jan Maciejewski, Joanna Szymańska-Radecka

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w 2021 roku

W związku z pandemią COVID-19 inspektorzy pracy będą sprawdzać przestrzeganie nowych rozwiązań prawnych wprowadzonych przepisami Tarcz Antykryzysowych. Jak zatem będą wyglądać kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w 2021 roku? Na ten rok zaplanowano ich 52 tys.

Bezpieczeństwo przy budowie silosów

Zapewnienie bezpieczeństwa przy budowie silosu wymaga bardzo wielu działań i analiz, a także zaangażowania wszystkich pracowników oraz podjęcia odpowiednich kroków przez pracodawcę. Jak uniknąć ciężkiego lub śmiertelnego wypadku przy budowie silosu?

Łukasz Pieczonka

Środki ochrony indywidualnej

Materiały odblaskowe do ochrony osób. Geneza powstania, zastosowanie, bezpieczeństwo

Aż trudno uwierzyć, że historia powstania materiałów odblaskowych liczy już ponad 80 lat. Pierwsze prace nad materiałami odblaskowymi zapoczątkowano już w latach 30. ubiegłego stulecia. Jak to się zaczęło?

Piotr Głowski

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.