Projekty aktów prawnych w zakresie BHP cz. II

Prezentujemy drugą część artykułu, omawiającego projekty aktów prawnych w zakresie BHP. Ze względu na fakt, iż wszystkie poniższe ustawy oraz rozporządzenia są obecnie w fazie projektu, ich końcowe treści mogą ulec zmianom.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze projekty aktów prawnych z zakresu BHP. W kolejnej części artykułu można znaleźć m.in. projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego, projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji, wykorzystywaniu, magazynowaniu i transporcie wewnątrzzakładowym nadtlenków organicznych.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy ze źródłami promieniowania jonizującego

Rozszerza on zakres kontroli źródeł promieniotwórczych o sprawdzenie sposobu zabezpieczenia źródeł przed utratą, uszkodzeniem, kradzieżą lub dostaniem się w ręce osób nieuprawnionych oraz wprowadza nowy wzór karty ewidencyjnej źródła wysokoaktywnego.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przypadków, w których działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące pochodzące od naturalnych izotopów promieniotwórczych nie wymaga powiadomienia

Projektowane rozporządzenia określa:

1) przypadki, w których wykonywanie działalności związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące pochodzące od naturalnych izotopów promieniotwórczych nie wymaga powiadomienia oraz

2) graniczne wartości stężenia promieniotwórczego naturalnych izotopów promieniotwórczych, jako kryteria zwo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
zaloguj się zarejestruj się

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.