Program profilaktyczny inspekcji w szkołach

Od 1 września wejdzie w życie program profilaktyczny inspekcji w szkołach - zapowiedział 27 sierpnia br. Główny Inspektor Pracy w Warszawie podczas spotkania z dziennikarzami z udziałem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„Już za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny. Zdecydowałem, że Państwowa Inspekcja Pracy zaangażuje się w działania, których celem jest zapewnienie nauczycielom, a przy tym także uczniom bezpiecznych warunków na terenie szkół. Rodzice posyłający dzieci do szkół muszą mieć pewność, że ich dzieci są w pełni bezpieczne w miejscu pobierania nauki” – stwierdził Wiesław Łyszczek. Program profilaktyczny inspekcji w szkołach będzie obowiązywać od 1 września 2020 roku pod nazwą "Bezpiecznie w szkole".

Celem zapowiadanego programu jest przede wszystkim popularyzacja wymagań prawnych oraz dobrych praktyk w zakresie działań polegających na zapobieganiu i redukcji zagrożeń w szkołach oraz placówkach oświatowych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia w czasie pandemii. Działania inspektorów pracy mają mieć zasięg ogólnopolski.

List intencyjny

Program rozpocznie wysyłka do dyrektorów szkół i placówek oświatowych listu intencyjnego. Znajdą się w nim przede wszystkim główne założenia przedsięwzięcia oraz zaproszenie do udziału w nim. Dodatkowo będzie można skorzystać z bezpłatnych szkoleń PIP. Kolejnym etapem programu będą indywidualne szkolenia prowadzone przez inspektorów pracy w szkołach, realizowane w uzgodnieniu z dyrekcją placówek. W trakcie szkoleń upowszechniane będą zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy. Przede wszystkim te związane z dokonaniem prawidłowej oceny ryzyka zawodowego oraz jej aktualizacją. Ponadto, wparciem tych działań będzie doradztwo PIP w zakresie bezpiecznych warunkó...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.