Z. Jeliński: Praktyczne podejście do prac spawalniczych

Dlaczego do prac spawalniczych i nie tylko dopuszczani są niewykwalifikowani pracownicy? Czy pracodawcy wiedzą, jaki ciąży na nich obowiązek? Nasz ekspert udowadnia, że sama znajomość przepisów nie wystarczy, żeby stworzyć bezpieczne stanowisko pracy. Jak powinno wyglądać praktyczne podejście do prac spawalniczych?

PRO_3_21_glos_z_branzy_PRKTYCZNE_PODEJSCIE_DO_PRAC_SPAWALNICZYCH_ZYGMUNT_JELINSKIGłówny specjalista ds. BHP, inspektor ochrony ppoż., szkoleniowiec, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP - Oddział w Pile.

Zasady bezpiecznej pracy w spawalnictwie są uregulowane m.in. w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz.U. Nr 40, poz. 470), które można znaleźć w art. 23715 § 2 Kodeksu pracy. Znajdziemy tam m.in. przepisy ogólne, jak powinny być wykonane spawalnie, urządzenia i osprzęt stanowiące wyposażenie stanowisk spawalniczych, kwalifikacje spawalnicze. W rozdziale 5 omówiono, jak wykonywać prace spawalnicze, pamiętając o wymogach bezpieczeństwa. Przepisy są dostępne dla wszystkich i można się z nimi w każdej chwili zapoznać. Gorzej jest z realizacją owych przepisów przez ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.