Prace na wysokości w PGE Dystrybucja S.A.

W trakcie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych istnieje konieczność wykonywania wielu prac na wysokości. Andrzej Terpiłowski, koordynator ds. BHP, ochrony środowiska i ppoż., przedstawia dobre praktyki w PGE Dystrybucja S.A.

Prace na wysokości w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j.: Dz.U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650) są to prace wykonywane na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi. Do pracy na wysokości nie zalicza się pracy na powierzchni niezależnie od wysokości, na jakiej się znajduje, jeżeli powierzchnia ta osłonięta jest ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1,5 m pełnymi ścianami lub ścianami z oknami oszklonymi, a także wyposażona jest w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości. Jak zatem wyglądają prace na wysokości w PGE Dystrybucja S.A.?

Prace na wysokości w energetyce

W energetyce zawodowej istnieje konieczność wykonywania wielu prac na wysokości w trakcie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych. Prace te z racji zwiększonego zagrożenia bezpieczeństwa dla osób je wykonujących zalicza się do prac szczególnie niebezpiecznych. W celu ograniczenia powstawania zagrożeń dla pracowników energetyki wykonujących pracę na wysokości oraz przeciwdziałania im powstało wiele opracowań. Nie były one jednak spójne pod względem nazewnictwa stosowanych metod zabezpieczających pracowników przed upadkiem z wysokości oraz wykorzystywanego sprzętu. W 2014 r. podjęto działania ujednolicające w tym zakresie. Na czele zespołu zadani...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
zaloguj się zarejestruj się

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.