Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego

Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko 18 lutego 2021 r. wzięła udział w posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego, prowadzonym w formie wideokonferencji przez wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.

Podziękowała członkom Rady za możliwość współpracy z nimi przez blisko pięć lat, gdy kierowała Biurem RDS. Było to dla niej, jak podkreśliła, niezwykle cenne doświadczenie i bardzo ważny okres w pracy zawodowej. Podziękowała też swoim najbliższym współpracownikom.

Zapewniła, że jednym z jej podstawowych priorytetów w trakcie pełnienia funkcji Głównego Inspektora Pracy będzie współpraca z partnerami społecznymi, zarówno ze związkami zawodowymi jak i organizacjami pracodawców. W tym zakresie zamierza proponować różne rozwiązania, żeby zapewnić przestrzeganie praworządności w stosunkach pracy i bezpieczeństwo zatrudnionym. Zaprosiła partnerów społecznych do współpracy.

W trakcie spotkania wysłuchano informacji ministra funduszy i polityki regionalnej. Dyskutowano na temat Krajowego Planu Odbudowy i projektu Umowy Partnerstwa. Chodzi o wykorzystanie funduszy europejskich po kryzysie pandemii i planowane w związku z tym przedsięwzięcia inwestycyjne w naszym kraju na lata 2021-2027. W posiedzeniu Katarzynie Łażewskiej-Hrycko towarzyszył również dyrektor Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy Wojciech Gonciarz.

WAŻNE

Katarzyna Łażewska-Hrycko jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Z Państwową Inspekcją Pracy związana od 2000 r. Po odbyciu aplikacji inspektorskiej i złożeniu egzaminu inspektorskiego w 2001 r. praco...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
zaloguj się zarejestruj się

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.