Odkażanie miejsca pracy w dobie koronawirusa

Małgorzata Górska, specjalista ds. BHP w ENERIS Surowce i Koalicji ds. Bezpieczeństwa Pracowników Komunalnych, w rozmowie z Małgorzatą Wołoch-Lach podpowiada, jakie są najskuteczniejsze metody na odkażanie miejsca pracy oraz ograniczenie kontaktu z wirusem  SARS-CoV-2.

Warunkiem niezbędnym, który musi spełnić każdy pracodawca w czasie trwania pandemii i nie tylko, jest stworzenie bezpiecznego miejsca pracy, w którym pracownicy będą chcieli bez żadnych obaw o swoje zdrowie i życie wykonywać swoje obowiązki. Jak się okazuje, nie jest to rzeczą łatwą, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużymi przedsiębiorstwami, wielopowierzchniowymi zakładami. Firma Eneris podpowiada, jakie są najskuteczniejsze metody na odkażanie miejsca pracy.

WAŻNE

Jaki jest koszt dezynfekcji?

Orientacyjny cennik dezynfekcji (koszt zależy od powierzchni oraz specyfiki obiektu) dotyczący np. metody ULV suchej mgły to: dezynfekcja biur, domów, sklepów, szkół i przedszkoli oraz podobnych: od 0,80 zł./m2 lub m3 oraz dezynfekcja magazynów, hal produkcyjnych: od 0,50 zł/m2 lub m3. Ozonowanie pomieszczeń – dezynfekcja (likwidacja roztoczy, bakterii, wirusów i grzybów oraz zapachów): do 100 m2 – od 300,00 zł lub 100,00 zł za godzinę pracy urządzenia, powyżej 100 m2 – rozliczanie indywidualne. Płyn dezynfekujący do rąk dla pracowników to koszt 70 zł netto za 5 litrów. Płyn dezynfekujący do mycia po...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.