Oceny ryzyka zawodowego dla konkretnych stanowisk pracy

Przedstawiamy, obok informacji ogólnych dotyczących konkretnego stanowiska pracy, karty oceny ryzyka.

Jak przygotować oceny ryzyka zawodowego? Część pierwsza każdej karty (rubryki pionowe od 2 do 7 w przypadku PN-N-18002:2011) przedstawia identyfikację zagrożeń (możliwych zdarzeń), które są związane z konkretnym stanowiskiem pracy. Przewidywaną ciężkość oraz prawdopodobieństwo tych zagrożeń (zdarzeń) przyjmuje się w trakcie ich identyfikacji w zakresie zdroworozsądkowym – charakterystycznym dla danego stanowiska, i na tej podstawie wyznaczone zostaje ryzyko przed korektą. Identyfikacja zagrożeń uświadamia nam, jakie niebezpieczne sytuacje mogą się pojawić na danym stanowisku i jaka może być ich skala (lub była przed podjęciem działań naprawczych). Część druga karty (rubryki pionowe od 8 do 11 w przypadku PN-N-18002:2011) przedstawia aktualną ocenę ryzyka na stanowisku pracy. Podobna zasada istnieje tutaj przy innych metodach oceny ryzyka.

Oceny ryzyka zawodowego – przykłady

Na naszym portalu znajdziesz oceny ryzyka zawodowego:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.