Nagrodzono najbezpieczniejszych pracodawców w województwie śląskim

21 października 2021 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach Piotr Kalbron nagrodził pracodawców z województwa śląskiego, biorących udział w XXVIII edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”, dla których nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników.

W uroczystości uczestniczyli: p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach - Piotr Kalbron, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru – Janusz Grygierczyk, p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. Organizacyjnych – Marek Dudek, a także p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. Prawnych – Małgorzata Jędrzejczyk. W imieniu Głównego Inspektora Pracy w finale konkursu uczestniczył Zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski. Odczytał list skierowany przez Panią Katarzynę Łażewską-Hrycko do pracodawców i uczestników finału Konkursu.  

Główną ideą organizacji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”  jest zachęcenie polskich przedsiębiorców do współzawodnictwa w ramach standardów warunków pracy, gdzie stawką jest zdrowie, a często także życie pracowników.

W konkursie uczestniczą przedsiębiorstwa o różnych profilach działalności oraz formach własności. Konkurs realizowany jest w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. Ze względu na zróżnicowanie zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, charakteru produkcji i skali problemów związanych z ochroną pracy, pracodawcy są oceniani w trzech kategoriach – w zależności od liczby pracujących – do 49, od 50 do 249 i powyżej 249 zatrudnionych.

W 2021 roku do I etapu konkursu na terenie województwa śląskiego przystąpiło 24 pracodawców. Dziewięciu w kategorii do 49 zatrudnionych pracowników, siedmiu w kategorii od 5...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.