Ranga zawodu behapowca wciąż za niska. Rozmowa z Martą Wojewnik, przewodniczącą Koalicji Bezpieczni w Pracy

Zgodnie z raportem Koalicji Bezpieczni w Pracy, mimo zwiększonej roli służb BHP w miejscach pracy, zaledwie 10% pracowników i 8% pracodawców bardziej docenia ich pracę i BHP niż przed pandemią. O przyszłości BHP i wyzwaniach, jakie czekają branżę, rozmawiamy z Martą Wojewnik, przewodniczącą Koalicji Bezpieczni w Pracy oraz dyrektor zarządzającą w CWS Polska.

„Promotor BHP”: Jak wyglądają Pani aktualne obowiązki zawodowe?

Marta Wojewnik: Na co dzień, oprócz obowiązków przewodniczącej Koalicji Bezpieczni w Pracy, pełnię funkcję dyrektor zarządzającej w CWS Polska. Jako grupa CWS świadczymy kompleksowe usługi wynajmu odzieży roboczej i ochronnej, obejmujące jej pranie, naprawy i konserwacje. Oprócz tego jesteśmy rozpoznawalnym dostawcą urządzeń higienicznych do łazienek, takich jak dozowniki ręcznika bawełnianego czy też podajniki środków do pielęgnacji rąk, jak i mat podłogowych do biur i przedsiębiorstw.

Moje obowiązki to przede wszystkim dbanie o bieżące funkcjonowanie firmy, zaczynając od obsługi klienta, przez budowanie relacji z klientami, kwestie logistyczne, po zadania administracyjne, a kończąc na przygotowaniu oraz realizacji umów. Nie mniej istotną kwestią jest bezpośredni nadzór nad BHP i bliska współpraca z produkcją oraz wszystkimi działami wsparcia. Dzięki tej różnorodności obowiązków rozumiem specyfikę każdego z działów CWS. Wiem nie tylko, jak wygląda perspektywa pracodawcy, ale co ważne, również i pracownika – co poza codziennością w CWS staram się wykorzystywać również w ramach Koalicji Bezpieczni w Pracy.

Firma CWS związana jest z Koalicją od samego początku. Inicjatywa działa od 2014 roku, a do jej powstania przyczyniły się również firmy PW Krystian oraz TenCate Protective Fabrics. W 2022 roku 
przystąpiło do Koalicji także Milwaukee.

W ramach tego projektu edukujemy w obszarze BHP, pokazujemy dobre praktyki oraz przedstawiamy korzyści wynikające z wdrażania wysokich standardów bezpieczeństwa w miejscu pracy. Koalicja Bezpieczni w Pracy wymaga pełnego zaangażowania zarówno ode mnie, jak i od wszystkich „Koalicjantów”. Tylko tak jesteśmy w stanie zrealizować nasz cel: chcemy mieć realny wpływ na kulturę bezpieczeństwa pracy.

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.