Finał konkursu wiedzy o prawie pracy

Z inicjatywy Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbrona, 8 kwietnia 2022 r., w siedzibie OIP w Katowicach odbędzie się regionalny finał konkursu wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz o historii Porozumień Sierpniowych.

Partnerem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach. Konkurs wiedzy o prawie pracy został objęty honorowym patronatem Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Pana Piotra Dudy. Patronat medialny: Tygodnik Solidarność, Tysol.pl, TVP3 Katowice oraz Radio eM.

Konkurs wiedzy o bhp adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy na temat działalności PIP, prawa pracy, bhp oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat historii porozumień sierpniowych.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Szkolnym – organizowanym na terenie szkoły uczestniczącej w konkursie. Finałowym – w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 12 uczniów.

Tegorocznej edycji konkursu wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz o historii Porozumień Sierpniowych towarzyszyć będzie prezentacja wystawy pt. „Stan wojenny 1981-1983”, udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach. Uczestnicy konkursu wysłuchają prezentacji pt. Porozumienia sierpniowe i powstanie „Solidarności".

Uroczysty finał konkursu odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2022 r. o godzinie 11.00. Będzie miał miejsce w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach przy ul. Owocowej 6-6a.

Źródło:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.