Konferencja „Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w czasach pandemii” już za nami!

Konferencja „Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w czasach pandemii”. Zorganizowana przez Zarząd Stowarzyszenia Pracowników Służb Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Łodzi. Odbyła się 8 czerwca 2022 roku na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź.

Wykłady wygłosili przedstawiciele Instytutu Medycy Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Prof. dr hab. n. med. Jolanta Walusiak-Skorupa – dyrektor Instytutu Medycyny Pracy im. prof. Nofera w Łodzi – wygłosiła prelekcję „Zdrowie pracowników w czasie pandemii”. Prelegentka omówiła wpływ pandemii koronawirusa na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Skupiła się również na zagadnieniu, jakim są choroby niezakaźne, które mają wpływ na zdrowie publiczne. Wymieniła problemy ochrony zdrowia osób pracujących w Polsce, a także podkreśliła znaczenie nowoczesnej opieki profilaktycznej nad pracownikami.

W czasie konferencji starszy inspektor pracy Artur Hennig – specjalista z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi – wygłosił prelekcję „Ocena ryzyka a COVID. Obowiązujące uregulowania prawne w okresie pandemii”. Podczas której skupił się na wpływie pandemii na obowiązki pracodawców związane z oceną ryzyka zawodowego.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zorganizował również w trakcie wydarzenia stoisko informacyjno-promocyjne, na którym pracownicy inspektoratu udzielali porad z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, oraz rozpropagowali wśród uczestników konferencji broszury i ulotki wydane przez Główny Inspektorat Pracy.

Prof. dr hab. n. med. Kinga Polańska przedstawiła prezentację „Praca zdalna – wyzwanie dla pracowników i pracodawców”. Omówiła zalety i wady pracy zdalnej z perspektywy pracownika, a także pracodawcy oraz rolę zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Przedstawiła wymagania co do prawidłowego stanowiska pracy w domu.

Podczas wystąpienia „Programy profilaktyczne i ich wykorzystanie w ochronie zdrowia pracujących” prof. dr hab. n. med. Marta Wiszniewska przedstawiła zakres profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami i jej pozytywny wpływ w walce z chorobami cywilizacyjnymi.

Tomasz Wittczak z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w wystąpieniu „Opieka profilaktyczna nad pracownikami w czasie pandemii COVID-19” skupił się na roli profilaktyki w opiece nad pracownikami oraz zmianach prawnych dotyczących przeprowadzania badań profilaktycznych w okresie stanu zagrożenia epidemicznego.

Źródło: Organizator

Może Cię także zainteresować: Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.