Kampania informacyjna o pracy legalnej

Kampania informacyjna o pracy legalnej to pierwsza tego typu kampania Europejskiej Platformy ds. Zwalczania Pracy Niezadeklarowanej przy Komisji Europejskiej. Jej celem jest przede wszystkim zwiększenie świadomości pracodawców i pracowników na temat korzyści związanych z pracą legalną.

Ogólnym celem kampanii jest oczywiście zwalczanie pracy niezarejestrowanej oraz głównych przyczyn różnic pomiędzy wartościami, praktykami oraz przekonaniami obywateli a przepisami. W związku z tym, przedsięwzięcie przewiduje informowanie pracowników w zakresie ich praw, negatywnych konsekwencji pracy niezarejestrowanej oraz możliwości zgłaszania pracy niezarejestrowanej. Przedsiębiorstwa, w szczególności małe i średnie, należy uświadamiać w zakresie korzyści oraz obowiązku rejestracji pracowników na każdym szczeblu łańcucha dostaw. Kampania informacyjna o pracy legalnej realizowana jest głównie w mediach społecznościowych.

Obecnie trwa w nich konkurs oznakowany hashtagiem #EU4FairWork, który jest kluczowym elementem kampanii. Rozpoczął się 10 czerwca i potrwa do 21 sierpnia. Obejmuje dwie kategorie.

Kategorię „Pracownicy” (http://wshe.es/8G6d6CUr), promuje głównie strona EURES na Facebooku. Jej uczestnicy dzielą się swoimi osobistymi historiami i doświadczeniami związanymi z pracą zarejestrowaną oraz tym, co to dla nich oznacza. Z kolei kategorię „Pracodawcy” (https://dff46c7e.wishpondpages.com/eu4fairwork/) promuje Urząd ELA na stronie LinkedIn oraz okazjonalnie na Twitterze. Przedsiębiorcy i pracodawcy, biorący udział w konkursie, mają za zadanie podkreślanie znaczenia pracy zarejestrowanej dla ich działalności i prac...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.