Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Informacja o wypadkach przy pracy, zgłoszonych do PIP w lipcu i sierpniu

W lipcu i sierpniu 2023 r. doszło do licznych wypadków przy pracy, które zostały zgłoszone do Państwowej Inspekcji Pracy. Niestety kilka z nich zakończyło się śmiercią pracowników, kilka osób doznało rozległych poparzeń. 

W województwie wielkopolskim:

 • Na terenie zakładu na pracownika oczekującego na załadunek najechał wózek widłowy. Poszkodowany upadł na podłoże i został wciągnięty przez wózek. W wyniku zdarzenia doznał złamania kości oraz zerwania mięśni obu kończyn dolnych.
 • Na terenie restauracji pracownica wraz drugim pracownikiem przenosiła garnek z gorącym rosołem. W trakcie wykonywania zadania kobieta złapała za gorący uchwyt garnka i puściła go, co doprowadziło do wylania się zupy na pracownicę. Z tego powodu poszkodowana doznała poparzeń I i II stopnia obu nóg poniżej kolana.

W województwie podlaskim:

 • Na terenie firmy w szatni trzech pracowników naprawiało instalację sanitarną. Podczas wykonywania pracy zostali naświetleni promieniami UV generowanymi przez lampy. Poszkodowani odnieśli lekkie obrażenia ciała.
 • Na terenie stolarni pracownik przecinał pilarką do cięcia poprzecznego element. W czasie wykonywania zadania prawa ręka operatora przedostała się do strefy pracy tarczy. W wyniku kontaktu ręki z będącą w ruchu obrotowym tarczy pilarki doszło do ciężkiego urazu ręki.
 • Na terenie ogrodów działkowych zleceniobiorca schodząc z drabiny przystawnej opartej o konstrukcję budowanej altanki, spadł z wysokości około 2.8 metra na poziom otaczającego terenu. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu kręgosłupa.

W województwie kujawsko-pomorskim:

 • Na terenie budowy zleceniobiorca podczas podkopywania rozdzielnicy prądu elektrycznego o mocy 400V został śmiertelnie porażony prądem elektrycznym.
 • Zleceniobiorca stając na antresoli podawał drewniane belki pracownikom znajdującym się na rusztowaniu. W czasie realizowania zdania mężczyzna spadł z wysokości około 2.5 metra na parter budynku. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania kości czaszki i twarzoczaszki, a także urazu śródczaszkowego.
 • Na terenie firmy zleceniobiorca wykonywał pracę na prasie hydraulicznej. W czasie realizowania zadań lewa ręka mężczyzny przedostała się w przestrzeń roboczą maszyny. W wyniku kontaktu ręki z ruchomymi elementami prasy doszło do urazu ręki.
 • Na terenie cukrowni zleceniobiorca wykonywał prace serwisowe przy taśmociągu z wykorzystaniem sprężarki powietrza. W czasie wykonywania zadania doszło do wciągnięcia ręki mężczyzny przez mechanizm urządzenia. Wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania kości ramienia prawej ręki.

W województwie pomorskim:

Na terenie zakładu zleceniobiorca wykonywał prace pomocnicze na placu przy budynku, na dachu którego pracownicy demontowali system wentylacyjny. Demontowane elementy instalacji wentylacyjnej były zrzucane przez pracowników z dachu z wysokości około 6 metrów na plac. Ostatni z zrzucanych elementów uderzył w poruszającego się po placu pomocnika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał poważnego urazu głowy, w wyniku którego zmarł.

W województwie śląskim:

 • Na terenie budowy pracownik stając na podeście rusztowania malował elewację budynku. W czasie realizacji zadania mężczyzna spadł z rusztowania z wysokości około 5 metrów na ziemię. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania nadgarstka i ogólnych potłuczeń ciała.
 • Na terenie hali warsztatowej pracownik zgrzewał element palnikiem gazowym. W czasie wykonywania pracy doszło do zapalenia się odzieży mężczyzny. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał poparzenia okolicy miednicy.
 • Na terenie hali produkcyjnej zleceniobiorca spawał elementy stalowe ważące około 400 kg. W trakcie realizacji zadania doszło do przewrócenia się elementów i przygniecenia mężczyzny. W wyniku zdarzenia poszkodowanych doznał urazu kręgosłupa, oparzenia III stopnia uda lewej nogi oraz oparzenia II stopnia podudzia prawej nogi.

Źródło: PIP

Może Cię także zainteresować: Bezpieczeństwo na wyjazdach i spotkaniach integracyjnych

Galeria

Reklama
behapowcy zarejestruj się
Reklama
dlaSpecjalistow.pl

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 1 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 1 (album)

139,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.