Stan epidemii już za nami, ale higiena prewencyjna wciąż ważna

Od 16 maja w całym kraju, zamiast stanu epidemii, obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Dodatkowo od 28 marca, za wyjątkami, nie trzeba nosić maseczek, a w razie zarażenia wirusem nie ma obowiązku kwarantanny. Jednak nieustannie dla zdrowia i bezpieczeństwa swojego i innych, należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad dbania o higienę.

Pandemia Covid-19 wiele wszystkich nauczyła, a higiena prewencyjna, czyli na przykład odpowiednie odkażanie rąk, dla większości stały się oczywistością. Zniesienie niemalże wszystkich obostrzeń, nie zwalnia jednak ze stosowania środków ostrożności. Co więcej, w szpitalach i aptekach nadal należy zakrywać nos i usta maseczką. Dbanie o czyste ręce, zdezynfekowane biurko, czy nie korzystanie z telefonu podczas posiłku, może okazać się kluczem do zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Częste i prawidłowe mycie rąk

Ręce należy myć przez 30 sekund – dokładnie, każdą część. Oczywiście należy to robić m.in. przed każdym posiłkiem, zawsze po powrocie do domu, czy przyjścia do pracy. Również w miejscu publicznym po dotykaniu ogólnodostępnych przedmiotów, bądź dmuchaniu nosa, kichaniu. To tylko kilka z wielu przykładów, kiedy należy umyć bądź odkazić dłonie odpowiednim preparatem (co najmniej 60 proc. alkoholu). Poza częstotliwością, równie ważna jest technika.

Jak myć ręce?

Podstawowe zasady Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

  • myj ręce ok. 30 sekund;
  • zmocz ręce wodą;
  • nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni;
  • dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.