Finał konkursu wiedzy o prawie pracy!

Za nami finał konkursu wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy. Konkurs zorganizowano z inicjatywy p.o. OIP w Katowicach Piotra Kalbron w dniu 25.09.2020 r. w siedzibie OIP Katowice. Był on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

25 września br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach odbył się finał konkursu wiedzy o prawie pracy. Organizatorami konkursu byli OIP w Katowicach oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Konkurs adresowany był przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Jego celem było przede wszystkim popularyzowanie wiedzy na temat działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Nagrody

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbron uhonorowała następujących uczniów:

  1. Klaudia Leśnik z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku (1 miejsce)
  2. Agata Janosz z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie (2 miejsce)
  3. Paweł Jankowski z Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu (3 miejsce)
  4. Mateusz Łaszcz z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Katowicach (4 miejsce)

Laureatom nagrody wręczyli: Piotr Kalbron wraz z współorganizatorem konkursu Dyrektorem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach Andrzejem Sznajderem oraz zaproszonymi gośćmi honorowymi: Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem oraz Przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą. Dodatkowo, podczas rozstrzygnięcia konkursu Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” przekazał zaproszonym gościom okazjonalne flagi i monety z dedykowanym wzorem. Wzór ten upamiętniał oczywiście 40-tą rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Piotr Kalbron podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że w ramach ustawowych zadań Urzędu, OIP w Katowicach posiada silnego sojusznika w NSZZ „Solidarność”. Ponadto odczytał list Głównego Inspektora Pracy Andrzeja Kwalińskiego skierowany do uczestników konkursu, w którym złożył gratulacje Laureatom. W wydarzeniu uczestniczyli również Duszpasterz Ludzi Pracy Ksiądz Proboszcz Ireneusz Tatura oraz Koordynator Sekcji Prewencji i Promocji w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach, Nadinspektor Pracy Katarzyna Bzdura.

Więcej informacji na stronie Państwowej Inspekcji Pracy.

Zobacz inne relacje z najważniejszych wydarzeń >>

Źródło: Państwowa Inspekcja Pracy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.