Bezpieczeństwo na placu budowy w FB ANTCZAK

Czym FB ANTCZAK wyróżnia się spośród innych firm budowlanych i jak rozumie pojęcie „kultura bezpieczeństwa”? Na te pytania odpowiada Katarzyna Wlazła, główny specjalista ds. BHP w firmie FB ANTCZAK, w rozmowie z Małgorzatą Wołoch-Lach.

FB ANTCZAK jest firmą rodzinną, która w pierwszych latach swojej działalności koncentrowała się na pracach ogólnobudowlanych i remontowych, na rynku lokalnym. Na przestrzeni lat rozwinęła zakres swojej działalności – początkowo o realizację dużych inwestycji budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa, a w latach 90. także o działalność deweloperską. Dziś realizuje również własne inwestycje w sektorze nieruchomości komercyjnych.

FB ANTCZAK jest firmą, która od blisko 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne i logistyczno-przemysłowe. Na co zwracają Państwo największą uwagę w kwestii bezpieczeństwa swoich pracowników?

Największą uwagę zwracamy na odpowiednie dobranie kadry, przeszkolenie i stosowanie wymaganych środków ochrony indywidualnej. Bezpieczeństwo naszych pracowników, jak i pracowników firm podwykonawczych jest absolutnie najważniejsze, dlatego wyposażamy każdego pracownika w szereg akcesoriów. Kaski z paskiem podbródkowym, okulary ochronne, kamizelki odblaskowe, szelki bezpieczeństwa z linką asekuracyjną, urządzenia samohamowne, odzież i obuwie robocze są elementem koniecznym przy każdej pracy na budowie. Dodatkowo stosujemy środki ochrony zbiorowej w postaci balustrad ochronnych czy siatek bezpieczeństwa.

Czym jest dla Państwa kultura bezpieczeństwa?

Dla nas kultura bezpieczeństwa to przede wszystkim środowisko fizyczne. Certyfikowane, posiadające atesty, deklaracje zgodności na znak CE lub B maszyny i ur...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.