EUROCAST. Bezpieczne i przyjazne dla środowiska miejsce pracy

Kto w firmie EUROCAST jest odpowiedzialny za wdrażanie najwyższych standardów BHP? Krzysztof Wiśniewski, prezes zarządu EUROCAST, w rozmowie z Małgorzatą Wołoch-Lach opowiada o dobrych praktykach BHP oraz zmianach w zarządzaniu personelem w dobie koronawirusa.

Czym zajmuje się firma EUROCAST?

EUROCAST jest jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce zajmującym się produkcją szerokiego asortymentu mono- oraz wielowarstwowych, nowoczesnych folii, przeznaczonych do produkcji opakowań do żywności, a także innych zastosowań w przemyśle. To, co nas wyróżnia, to innowacyjność – i to w bardzo szerokiej skali, zarówno w aspekcie podejścia do kwestii środowiskowych, procesów, jak i innowacyjnych maszyn – zapewniających wysoką jakość przetwórczą, ale również spełniające bardzo wygórowane w naszej branży standardy BHP.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w firmie produkcyjnej to duże wyzwanie. Jakie zasady panują w tym obszarze w EUROCAST?

To prawda – bezpieczeństwo i higiena pracy to jedno z naszych największych wyzwań – zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę mnogość procesów składających się na ostateczny wyrób. Pierwszą nadrzędną zasadą panującą w EUROCAST jest zasada budowania przekonania u wszystkich pracowników, że w głównej mierze to oni sami są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów. Od tego, jak podchodzą do przestrzegania przyjętych w zakładzie zasad, zależy bezpieczeństwo ogółu. Jest to element szeroko rozumianej kultury bezpieczeństwa, którą stale budujemy i doskonalimy. Rzeczą oczywistą jest to, że punktem wyjścia do naszych działań są dokumenty, takie jak ocena ryzyka, instrukcje stanowiskowe BHP oraz szkolenia w zakresie BHP, a także właściwa organizacja pracy.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.