Konferencja „Bezpieczeństwo Pracy na Śląskich Budowach”

Z inicjatywy Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach, Piotra Kalbrona, w OIP w Katowicach 25.08.2022 r. odbędzie się konferencja „Bezpieczeństwo Pracy na Śląskich Budowach”.

Sierpniowa konferencja „Bezpieczeństwo Pracy na Śląskich Budowach” odbywa się w ramach rozpoczętej w styczniu 2022 roku 3-letniej strategii kontroli, a także prewencji Państwowej Inspekcji Pracy w Budownictwie.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie rozwiązań dotyczących eliminowania zagrożeń występujących w środowisku pracy podczas wykonywania prac budowlanych, w tym podczas prac na wysokości.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy w sektorze budowlanym.

Prelekcje

W programie konferencji wystąpienia:

  • „Analiza zagrożeń na śląskich budowach” (Marek Dudek – zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach),
  • „Kontrole terenu budowy przez organy nadzoru budowlanego” (Elżbieta Oczkowicz – Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego),
  • „Rola UDT w zapewnieniu bezpieczeństwa na budowach” (Marek Ćmiel – dyrektor oddziału terenowego Urzędu Dozoru Technicznego w Katowicach),
  • „Budowanie kultury bezpieczeństwa pracy na budowie” (Roman Karwowski – przewodniczący Rady Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Katowicach),
  • „O bezpieczeństwie w budownictwie w ujęciu akademickim” (dr inż. Bartłomiej Grzesik – pełnomocnik Dziekana ds. BHP na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach),
  • „Przegląd typowych i nietypowych zabezpieczeń BHP zastosowanych przez Budimex S.A.” (Anna Bagińska – kierownik ds. BHP Rejonu Budimex S.A.).

Patronaty

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Tygodnik Solidarność”, tysol.pl, TVP 3 Katowice, „Promotor BHP”, Behapowcy.com, „Przegląd budowlany” i Radio eM.

Źródło: Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Przeczytaj także: Ochrona pracy na budowie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.