Analiza i ocena stanowiska pracy – ćwiczenia

Jak powinna wyglądać analiza i ocena stanowiska pracy pod względem spełniania wymagań bezpieczeństwa? Pokazujemy na przykładzie pracownika sekretariatu.

Nasza analiza i ocena stanowiska pracy została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to analiza i ocena stanowiska pracy fryzjera, natomiast druga to zadanie dotyczące stanowiska pracy sekretarki.

1. Analiza i ocena stanowiska pracy fryzjera - treść zadania

Zakład składa się z pomieszczenia, w którym wykonywane są usługi fryzjerskie. Posiada on ponadto szatnię i poczekalnię dla klientów, szatnię dla personelu, podręczny magazynek, zaplecze socjalne, ustępy, umywalnię. Łączna powierzchnia całego zakładu wynosi 80 m². W zakładzie znajdują się jeszcze: miejsce do przechowywania sprzętu utrzymania czystości, szafy do przechowywania preparatów kosmetycznych i sprzętu, szafy do przechowywania czystej i brudnej odzieży, miejsce na pojemniki, w których są gromadzone odpady.

Ściany przy umywalkach i zlewach w pomieszczeniach, w których są świadczone usługi, są pokryte do wysokości 1,4 m płytkami ceramicznymi. Szatnie dla osób zatrudnionych w zakładzie są wyposażone w szafki, w których przechowuje się oddzielnie odzież własną i roboczą lub ochronną.

Narzędzia jednorazowego użytku używane przy świadczeniu usług, powodujące naruszenie ciągłości tkanek (np. ostrza maszynek, żyletki), bezpośrednio po użyciu odkłada się do zamykanych, szczelnych pojemników o nienasiąkliwych ścianach – odpornych na przekłucie. Pozostałe przedmioty, takie jak: rękawiczki, tampony, gaziki z waty oraz ligniny, ręczniki papierowe, które miały kontakt z czynnikiem biologicznym, wkłada się do wytrzymałych worków foliowych. Pojemniki i worki foliowe są o...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.